Logowanie   ?> /td>
Rzeszowski Team Paralotniowy 

Zapytasz zapewne czemu "Born to Fly" ?
Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Każdy z nas zapytany o to samo odpowie Ci co innego ...
ale na pewno zrozumiesz jedno, ... że nie umiemy już inaczej. Nie umiemy NIE LATAĆ

W serwisie
HOME
Team i okolice
Piloci i Sympatycy
Galeria
Opisy wyjazdów i imprez
Miejsca do latania
Plikownia
Kontakt
Nasz dorobek
Nasz dorobek w OLC w 2008
Nasz dorobek w OLC w 2009
Nasz dorobek w OLC w 2010
Nasz dorobek w OLC w 2011
LiveTracks

Borny !OpenFly

Karpaty


Forum PG
Planowanie wyjazdów
Gdzie latać ?
Let's talk about ...
On-line Czat BTF ...
Żony i kochanki :)
Giełda sprzętu
... know how
... co nieco o sprzęcie
Forum PPG
Planowanie latania PPG
Let's talk about ...PPG
Godne polecenia
Znajomi w Sieci
Filmy
Szkoły paralotniowe
Serwisy pogodowe
...inne linki
xcc.paragliging.pl
XContest - punktacja dzienna

KSIĘGA GO¦CI
Polecane
Niviuk
Advance
SOL Paragliders
Ozone
UP

Rozwinięcie wątku:
PAKA 2011

Tegoroczna akcja PAKA planowana jest na sobotę 5.02.2011 r. Rozpoczęcie spotkania o godz 14:00 jak poprzednio w Hali Sportowej Politechniki Rzeszowskie przy ul. Poznańskiej.

Dla niewtajemniczonych choć pewnie już wszyscy wiedzą, Akcja PAKA jest spotkaniem mającym na celu przełożenie SH przed nowym sezonem. Nie podbijamy przekładania SH ponieważ nie mamy takich uprawnień. Oferujemy jedynie koleżeńską pomoc przy składaniu i ew. weryfikacji tego złożenia (kontrolowane rzucenie paczki).

Jak sądzę i podczas tej edycji PAKI będzie można przymierzyć się do poszczególnych uprzęży, które przyniosą koledzy.

Uwaga dla tych co pierwszy raz:  jeśli macie jakieś problemy ze sprzętem przynieście go. Będzie można posłuchać rad kolegów i dostosować ustawienia, albo po prostu przeglądnąć sprzęt i zaradzić niektórym problemom przed sezonem. Na pewno nikt nikogo nie "spławi"

Dla tych co posiadają już radia Duobandery TK-890 -będzie możliwość zaprogramowania częstotliwości najcześciej używanych na podkarpaciu za pomocą komputera. Wziąc proszę zatem radia.

Jeśli ktoś ma jeszcze propozycje czym mógłby pomóc (w kontekście PAKI oczywiście - wskazana umiarkowana fantazja) proszę wpisywać komentarze

 Kilka PODSTAWOWYCH i WAŻNYCH  ustaleń dla uczestników:

 

  • Pod rygorem nie wpuszczenia na salę obowiązuje OBUWIE SPORTOWE (zamienne) - DOTYCZY WSZYSTKICH OSÓB - nawet towarzyszących !!!
  • Tak jak w poprzednim roku będzie można się podwiesić na uprzęży i symulować rzucenie paki. Ci, którzy chcą się w to bawić - WZI¡ć KASK (może być jeden na kilka osób)
  • Niestety, ale ZAKAZ WNOSZENIA I KORZYSTANIA Z NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH - odrobimy kiedy indziej :)
  • BEZPIECZEńSTWO !!!
Do zobaczyska
Prezes
Dodano: 2010-12-20

W tym roku przewidziana niewielka deklarowana odpłatność ze względu na konieczność opłacenia wynajmu sali.

Przewidywany dobrowolny koszt to  5 zł /pilota.  


prezes
Dodano:2011-02-01
o kurcze to ja musze swoją żoine do ciebie wysłać musisz ją tego nauczyc to nie bede kupował skrzydła co sezonCool
Tomski
Dodano:2011-01-03
Jezeli chodzi o wytrzepywanie śmieci z glajta to ja to zawsze robię mojemu pilotowi przu okazji układania skrzydła po powrocie z latania. Mój Pilot to trochę taka fleja i często wraca do domu z glajetm wrzucinym po prostu do bagażnika. Zazwyczaj jest już tak zmęczony, że nie chce mu się go nawet z niego wyjąć więc ja go wyjmuje i składam porządnie komorami. Ale jak już go wyciągnę i rozłożę, porozplątuje linki to łapię za spływ, podnoszę wysoko do góry i energicznie potrząsam.Smiecie wówczas wylatują tak do połowy cieciwy skrzydła, wówczas trzena jeszcze raz złapać skrzydło gdzieś w połowie i jeszcze raz podnieść do góry aby wloty były nad ziemia. Wówczas smiecie jeżeli są to same wylecą. Oczywiscie trzeba to robić od uszu w kierunku środka skrzydła bo inaczej smiecie wpadną w uszy i bedzie je trudno wyciagnąć. Przy układaniu mozna przepatrzyć czy nie ma jakiś dziurek np. zabrudzeń itp. Jak są to biorę zwykłą gabeczkę co mam do mycia naczyń, misecznę z ciepłą wodą i odrobinę płynu Ludwiki je po prostu usuwam. A jak skrzydełko przeschnie (jak jest ciepło to już kilka minut wystarczy) to ładniutko je składam. Powiem tak - opłaca mi się dbać o skrzydło mojego Pilota bo wówczas służy mu one dłużej i nie wydaję kasy na nowe - ja mogę sobie wtedy kupić np. nowe rajstopy (nawet kilka razy w roku) albo coś do ubrania i wszyscy są zadowoleni. Ale powiem wam że skrzydło to nie wszystko - równie starannie należy dbać o buty do latania, elektronikę itp. Ja sobie ostatnio tak na tym zaoszczędziłam, że nawet w tym roku starczyło mi na nowe płytki do kuchni :)
Kinga
Dodano:2011-01-02
Prezes, a może zapytajmy Kingi, czym czyści glajta w środku swemu ukochanemu Tongue out
Piach
Dodano:2011-01-02

Odkurzacz nie jest dobrym pomysłem - przetestowane - a to z powodu tego, że jak wsadzisz rurę odkurzacza do komory glajta to odkurzacz wyssie całe powietrze z komory przed tym jak pozbierasz susz. Dzieje się tak dlatego, że nasze glajty są zrobione z materiału nieprzepuszczalnego a niestety długość komory jest znaczna. Można podwinąć komorę jak skarpetę i dostać się do krawedzi spływu od środka, ale szczerze - jak już masz tak komorę przewróconą na lewą stronę to co szkodzi po prostu śmieci normalnie wysypać. Odkurzacz ma poza tym za dużą moc. Nie wierzysz - spróbuj w domu. 

Jedyne co sprawdza się dobrze to po prostu wytrzepywanie ręczne w dobrym towarzystwie. Kultywujemy taką tradycję z Grześkiem od kilku lat na placu zabaw naszego osiedla. Polecam.


prezes
Dodano:2011-01-01
a może jakiś odkurzacz ? można by susz z glajta powybierać
Artur
Dodano:2011-01-01
To może od razu zaproponuje aby te osoby co bedą chciały przełożyć sobie zapas odpowiednio go przygotowały. Najlepiej jakby przed paką powisiał sobie kilka dni swobodnie rozwieszony np. przy zyrandolu lub karniszu w pokoju.  (ale nie w pobliżu kaloryfera) Rozprostują się wówczas włókna pozaginane w poprzednim składaniu, Tkanina "nabierze powietrza" i się zregeneruje. Przekładanie zapasu zaraz po rozłożeniu nie ma większego sensu. Przewietrzony wcześniej zapas mozna złożyć "byle jak" po to żeby na pace mozna było sobie nim rzucic.
W@cek
Dodano:2010-12-20
Wszelkie prawa zastrzeone. Materiay prezentowane w serwisie s wasnoci Teamu "Born to Fly".
Kopiowanie materiaw bez zezwolenia zabronione.
statystyka