Logowanie   ?> /td>
Rzeszowski Team Paralotniowy 

Zapytasz zapewne czemu "Born to Fly" ?
Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Każdy z nas zapytany o to samo odpowie Ci co innego ...
ale na pewno zrozumiesz jedno, ... że nie umiemy już inaczej. Nie umiemy NIE LATAĆ

W serwisie
HOME
Team i okolice
Piloci i Sympatycy
Galeria
Opisy wyjazdów i imprez
Miejsca do latania
Plikownia
Kontakt
Nasz dorobek
Nasz dorobek w OLC w 2008
Nasz dorobek w OLC w 2009
Nasz dorobek w OLC w 2010
Nasz dorobek w OLC w 2011
LiveTracks

Borny !OpenFly

Karpaty


Forum PG
Planowanie wyjazdów
Gdzie latać ?
Let's talk about ...
On-line Czat BTF ...
Żony i kochanki :)
Giełda sprzętu
... know how
... co nieco o sprzęcie
Forum PPG
Planowanie latania PPG
Let's talk about ...PPG
Godne polecenia
Znajomi w Sieci
Filmy
Szkoły paralotniowe
Serwisy pogodowe
...inne linki
xcc.paragliging.pl
XContest - punktacja dzienna

KSIĘGA GO¦CI
Polecane
Niviuk
Advance
SOL Paragliders
Ozone
UP

Rozwinięcie wątku:
Re: Stacja pogodowa na działach

Odpowiedź piszę jako nowy temat, bo jak zwykle strona nie chce mi pozwolić na dodanie komentarza. Może czas na zmianę na jakiś normalny system portalowy??

Chcę tam zainstalować komputer ponieważ jest to dla mnie najtańsze rozwiązanie (dysponuję takowym). Są dedykowane urządzenia zbudowane do pełnienia tej roli, aczkolwiek problemem jest tutaj cena. Np w Polsce robią coś takiego: http://microsat.com.pl/product_info.php?cPath=21&products_id=34 .. Jest to dobre urządzenie, sprawdzone przez mojego kolegę ale kosztuje dużo czyli 550pln. Ja za darmo mam komputer z prostym radiomodemem i radiotelefonem. Nie powinno to stwarzać problemów ze stabilnością bo oprogramowanie (UI-View32) jest używane na wielu węzłach i nie sprawia generalnie problemów. Przestoje w pracy oczywiście się zdarzają ale nie aż tak często żeby stanowiło to duży problem. Zamiast dysku twardego można zainstalować kartę CF i dzięki temu odpada nam problem części która głównie sprawia problemy.

Stacja pogodowa również powinna dać nam wystarczającą dokładność. Wprawdzie błąd pomiaru na pewno będzie większy niż 0.1m/s, ale czy takie parametry są nam potrzebne? Można wprawdzie pokusić się o bardziej profesjonalne rozwiązanie, tylko pytanie kto to sfinansuje? No i dochodzi do tego aspekt kompatybilności bo każdy producent ma jakiś swój odmienny protokół transmisji danych ze stacji. Profesjonalne rozwiązania używają ramek NMEA, ale na to niestety nas nie stać.

Dane są dostępne dla każdego przez stronę WWW http://aprs.fi/weather/a/SQ8MHL-1 .. Są transmitowane przez radio i w końcu trafiają przez bramkę (Igate) do sieci serwerów, które przetrzymują i obrabiają te dane...
AKL Prz


Dodano: 2013-02-24

Proste stacje meteo takie w granicach do 400 PLN są dość zawodne. Mam jedną taką w domu na dachu, drugą w szkole i od czasu do czasu coś tam sie dzieje (najczęściej pada bateria :). Po 2-3 latach np czujnik kierunku wiatru nie pokazuje jednej wartości (ale to nie problem bo jak na ekranie nie mam nic to wiem ze wieje właśnie z tego kierunku :). padł mi ostatnio również czujnik temp. (może kabelki). Większym problemem w tego typu stacjach jest jednak niestabilność pokazywanego kierunku. Po prostu ten wiatrowskaz który jest prawie identyczny we wszystkich tych małych stacjach ma za małą bezwładność i czesto lata jak szalony. ponieważ pomiar następuje co parę sek odczyty są czasem od wschodu do zachodu a wieje południe :). Po zamocowaniu tego na takim maszcie mogą przy pewnych kierunkach wiatru robić się turbulencje od konstrukcji masztu i wówczas taki wiatrowskaz bedzie szalał jeszcze bardziej niż u mnie bo ja mam go zamocowany w takim miejscu gdzie opływ powietrza jest dość czysty z każdego kierunku. Ps. Na co Ci Mateusz stacja na Działach jak to taka do du..y górka??? żartowałem - jak wymyślisz coś fajnego z pewnością kasę dołozymy
W@cek
Dodano:2013-02-25
Cześć,
jeśli policzysz prąd za 1 rok użytkowania to Twoje oszczędności szlag trafia, a chyba nie robilibyśmy tego na jeden rok.
Jestem jak najbardziej za dofinansowaniem i stworzeniem nie jednej a kilku stacji (Cergowa, Chełm, Działy, Mszana) ale musi to być projekt na kilka lat, a nie na zasadzie - leży mi w garażu parę gratów może by coś z tym zrobić?!
Mateusz ma wiedzę na temat budowy takich systemów na mikrokontrolerach a my sfinansujemy sprzęt (akumulatory, podzespoły).
wujek
Dodano:2013-02-25
Wszelkie prawa zastrzeone. Materiay prezentowane w serwisie s wasnoci Teamu "Born to Fly".
Kopiowanie materiaw bez zezwolenia zabronione.
statystyka