Logowanie   ?> /td>
Rzeszowski Team Paralotniowy 

Zapytasz zapewne czemu "Born to Fly" ?
Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Każdy z nas zapytany o to samo odpowie Ci co innego ...
ale na pewno zrozumiesz jedno, ... że nie umiemy już inaczej. Nie umiemy NIE LATAĆ

W serwisie
HOME
Team i okolice
Piloci i Sympatycy
Galeria
Opisy wyjazdów i imprez
Miejsca do latania
Plikownia
Kontakt
Nasz dorobek
Nasz dorobek w OLC w 2008
Nasz dorobek w OLC w 2009
Nasz dorobek w OLC w 2010
Nasz dorobek w OLC w 2011
LiveTracks

Borny !OpenFly

Karpaty


Forum PG
Planowanie wyjazdów
Gdzie latać ?
Let's talk about ...
On-line Czat BTF ...
Żony i kochanki :)
Giełda sprzętu
... know how
... co nieco o sprzęcie
Forum PPG
Planowanie latania PPG
Let's talk about ...PPG
Godne polecenia
Znajomi w Sieci
Filmy
Szkoły paralotniowe
Serwisy pogodowe
...inne linki
xcc.paragliging.pl
XContest - punktacja dzienna

KSIĘGA GO¦CI
Polecane
Niviuk
Advance
SOL Paragliders
Ozone
UP

Rozwinięcie wątku:
RZUCANIE ZAPASÓW - ćwiczenia w Elspeedo

W II 2008r. elspeedo podobnie jak i my zrobiło ćwiczenia w rzucaniu paczek z udziałem 140 pilotów. Zobaczcie stastystykę i film z zajęć (www.elspeedo.cz w bloku "Wideo report z PARASEM 02/08"). Może następnym razem wspólnymi siłami (myślę o uczestnikach zajęć na Politechnice i innych chętnych) zrobimy coś podobnego.
Tomek


Dodano: 2008-03-04

Ps.

Istnieje również wersja "w pigułce" 8 godzin, w 1 lub dwa dni np. (bez świadectwa) koszt od osoby ok. 50 zł


Andrzej
Dodano:2008-03-07
Rozmawiałem przed chwilą z ratownikiem GOPR który prowadzi takie kompleksowe szkolenia,  szkolenie trwa 12 godzin  (czyli ok.3 dni) , posiadają dwa duże fantomy i jeden mały (dziecka) Do przeprowadzenia takiego szkolenia potrzeba ok. 20 osób, cena od uczestnika 80 zł. Po takim szkoleniu dostaje się świadectwo ważne takze za granicą.
Andrzej
Dodano:2008-03-07
Ja również rozpoznaję temat. Skontaktowałem się ze znajomym lekarzem, który miał zrobić wywiad w środowisku. Ze wstępnych informacji, jakie uzyskałem bez zapłaty raczej nie ma szans na tego typu szkolenie. To chyba jest oczywiste, bo wszędzie ostatnio mówi się o tym, że służba zdrowia mało zarabia. Jak będę miał konkretniejsze informacje to podzielę się nimi.
Tomek
Dodano:2008-03-07
Przepraszam, że sie wtrącam ale chciałbym sobie zarezerwować kolejkę do tego kobiecego pantonima - pod kilkoma warunkami - wiek do 25lat, szerokie usta (oczywiście żeby lepiej wychodziło sztuczne oddychanie), no i w piersi co nieco (tak aby masaż serca był miło amortyzowany) Wink
grigorij
Dodano:2008-03-06
Oczywiście chodziło o fantomy, nie miałem jeszce z nimi styczności, ale kojarzą mi się z Fantomasem ze starego filmu. Pantonimy jakoś mi lepiej brzmią Cool, no i potencjalny lub potencjalna "ofiara" wypadku (do celów szkolenia) będzie mogła powiedzieć, że występowała w pantonimie a nie, że robiła za fantoma.
Andrzej
Dodano:2008-03-06
Andrzej, zamiast  ... jak to się nazywa ? "pantonimów" ... nie ważne ... moze być ładna dziewczyna. Nawet lepiej. Zresztą wszyscy wiedzą, że to nic poważnego, .... tylko do ćwiczeń. Smile
Arek
Dodano:2008-03-06
Odnośnie szkolenia zadzwoniłem do kolegi (ratownika medycznego) jutro porozmawia ze swoim kolegą z pracy który ma większe doświadczenie w prowadzeniu tego typu szkoleń, wykłada między innymi w szkole medycznej. Mają ustalić ewentualnie co, gdzie, kiedy i za ile. Odnośnie "pantonimów" twierdzi, że jest ich bardzo mało, są bardzo drogie i tylko nieliczne ZOZ-y mają takowe w posiadaniu. Jak będę miał proponowane warunki takiego szkolenia napiszę na stronie.
Andrzej
Dodano:2008-03-06
Mam nadzieję, że mnie źle nie zrozumiałeś. Dla jasności sprawy precyzuję, że świadomy jestem trudności w zorganizowaniu takiej akcji i konieczności zaangażowania większej liczby osób, a z drugiej strony domniemuję, iż zorganizowana (w znacznym stopniu przez Ciebie akcja) była dla nas wszystkich wartościowym wydarzeniem, którego może pozazdrościć nam wielu PG i PPG. Jeśli jednak w przyszłości udałoby się zrobić krok na przód, to bez wątpienia przyniosłoby to nam wymierne korzyści. Jeśli powtórzylibyśmy akcję z tego roku, to i tak będzie wielu chętnych (w tym i ja), którzy zapewne z niej skorzystają.
Tomek
Dodano:2008-03-04

Widzisz Tomku, oni mają na górze park z  możliwością zjazdów na linie. Na sali, na której byliśmy byłoby to problemowe jeśli wogóle nie możliwe. Jeśli już, to trzeba by wynając taki obiekt jak HALA na PODPROMIU i tam kombinować trening "paka".

Nie wykluczone, że coś takiego powstanie w przyszłości ale do tego trzebaby zaangażować dużo wiecej osób jako organizatorów no i ewentyalnie podwykonawców, któzy podwiesiliby nam linę do konstrukcj.

Rozmowy zresztą na ten temat już prowadziliśmy. Myslę jednak, że ważniejszym  i bardziej "na czasi" problemem byłoby zorganizowanie kursu "pierwszej pomocy" z użyciem fantomów. Jeśli ktoś posiadałby jakiś kontakt do ratowników medycznych, którzy są w stanie coś takiego poporowadzić byłoby fajnie zorganizować spotkanie.Oczywiście interesujące z naszeg opunktu widzenia będą przypadki, które mogą zdarzyć się w naszym sporcie.

Myślę, że z salą nie byłoby problemów. 


Arek
Dodano:2008-03-04
Wszelkie prawa zastrzeone. Materiay prezentowane w serwisie s wasnoci Teamu "Born to Fly".
Kopiowanie materiaw bez zezwolenia zabronione.
statystyka