Logowanie   ?> /td>
Rzeszowski Team Paralotniowy 

Zapytasz zapewne czemu "Born to Fly" ?
Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Każdy z nas zapytany o to samo odpowie Ci co innego ...
ale na pewno zrozumiesz jedno, ... że nie umiemy już inaczej. Nie umiemy NIE LATAĆ

W serwisie
HOME
Team i okolice
Piloci i Sympatycy
Galeria
Opisy wyjazdów i imprez
Miejsca do latania
Plikownia
Kontakt
Nasz dorobek
Nasz dorobek w OLC w 2008
Nasz dorobek w OLC w 2009
Nasz dorobek w OLC w 2010
Nasz dorobek w OLC w 2011
LiveTracks

Borny !OpenFly

Karpaty


Forum PG
Planowanie wyjazdów
Gdzie latać ?
Let's talk about ...
On-line Czat BTF ...
Żony i kochanki :)
Giełda sprzętu
... know how
... co nieco o sprzęcie
Forum PPG
Planowanie latania PPG
Let's talk about ...PPG
Godne polecenia
Znajomi w Sieci
Filmy
Szkoły paralotniowe
Serwisy pogodowe
...inne linki
xcc.paragliging.pl
XContest - punktacja dzienna

KSIĘGA GO¦CI
Polecane
Niviuk
Advance
SOL Paragliders
Ozone
UP

Rozwinięcie wątku:
Wyciągarka - temat do rozważenia

Istnieje możliwość zakupu wyciągarki paralotniowej, jej zdjęcia

http://btf.prz.edu.pl/download/wyciagarka1.jpg http://btf.prz.edu.pl/download/wyciagarka2.jpg

Cena 4500.

Pytanie czy ktoś z Rzeszowa i najbliższych okolic chciałby z niej korzystać, i czy udałoby się znaleźć miejsce do holowania oraz osoby które podjęły by się holowania.


Zbig
Dodano: 2008-06-17

Jesli chodzi o hole w Stalówce to odbywają się oczywiscie przy dobrej pogodzie, przy czym jest o tyle lepiej, że kwestia kierunku wiatru nie ma za bardzo znaczenia (lotnisko jest duże i w miare kwadratowe). Info o nich macie na http://forum.parateam.pl/ (trzeba sie chyba zapisać). Teraz co prawda wyjeżdzamy na tydzień na Słowenię platać (29 wracamy) ale generalnie latanie jest kiedy pogoda i ludzie są.

Pozdrawiam wszystkim chwile przed wyjazdem

Sylwia 


słonko
Dodano:2008-06-20
Trzech stów to juz na pewno nie dam za 10 zlotów. W Turbi Arek robił w tamtym roku za 200 zł. Odległość dojazdu identyczna.
grigorij
Dodano:2008-06-19

A reszta sobie zrobi :)

Kurs H w zależności od instruktora kosztuje w granicach 300 PLN i obejmuje 10 holi - to nie jest kasa nie do przeskoczenia.

Ja robiłem u Pecia i bardzo polecam bo robi to profesjonalnie i bezstresowo. Jeżeli by skrzyknąć grupkę to dwa dni i po sprawie. Targowiska nie są może zbyt dobre do holi ale do szkolenia i zabawy wystarczające. 


W@cek
Dodano:2008-06-18

Z pewnością nastawienie do holowania może się zmienić w momencie gdy teren przeznaczony pod lotnisko w Boguchwale będzie już dostępny. Stanie się tak w Marcu 2009 r kiedy to wygaśnie umowa dzierżawy z obecnym dzierżawcą i Skarb Państwa rozpocznie sprzedaż terenów. Pewnie przez dłuższy czas nikt tego terenu nie kupi (może tam powstać tylko pas startowy i budynki obsługujące lotnisko) tak więc przez dłuższy czas teren będzie bezpański czyli NASZ. Teren ma długość ok 1100 m szerokość ok 130m i ustawiony jest na kierunek 45 stopni, tak więc hole mogą być bardzo ciekawe. Sąsiedztwo zwartej zabudowy, Wisłoka oraz w przyszłości dużych obiektów przemysłowych (hipermarkety, duże hale magazynowe) powinno gwarantować niezłą termikę. Tutaj można obejżeć plan lotniska lotnisko 1
Zbig


Dodano:2008-06-18
S T O P - do startu za wyciągarka potrzebny jest wpis "H" inaczej nikt nas nie wycholuje, Arek i Łukasz takowe mają, a co z Resztą ???
grigorij
Dodano:2008-06-18
Piszę się na hole w Turbii o ile nie będą kolidowały z wyjazdem w góry. Zawsze można zabrać rodzinkę na niziny :)
grigorij
Dodano:2008-06-18

Myślę, że przed kupnem można skorzystać z zaproszenia Słonka i wybrać się do Stalowej kiedy bądą się holować. Warto zobaczyć, popróbować i ogłady nabrać. Tak naprawdę to nie wiadomo czy nam takie latanie będzie pasować. Niektórzy nigdy nie latali po płaskim, no i hol to trochę inne wrażenia niż start z górki. Co tu mówić więcej, my jesteśmy raczej górskimi lataczami niż nizinnymi. 

Druga sprawa to to że w zasadzie nie potrzeba kupować krowy żeby co jakiś czas napić się mleka. Wiem, że pisałem wcześniej co innego, ale po zimnej kalkulacji przyszłyy mi do głowy inne argumenty. Owszem mieć wyciągarkę byłoby fajnie i co jakiś czas zrobić piknik rodzinny na swoim podwórku z naszymi rodzinami.  Dzieciaki by się pobawiły na świerzym powietrzu a i my także. Ale pytanie: czy się opłaca inwestować w wyciągarkę czy nie lepiej nawet te 70 km przejechać do Stalówki i ... wszystko miec z głowy. ? No nie wiem. To takie moje przemyślenia

Tak czy inaczej osobiście chętnie skorzystam z zaproszenia i poproszę tylko Słonko, żeby dała nam znać kiedy hole na Stalowej będą. Wpisz Sylwia prostu planowanie wyjazdów. Bardzo proszę :)


Arek
Dodano:2008-06-18

Tak sobie pomyślałem, że warto by spróbować postawić taką wyciągarkę przed Cergową - i niech holuje tylko na 200-300m :)

A może by się dało "widzierżawić" nawet kawałek łąki pod górką :)  i mamy najlepsze miejsce do latania w promieniu 200 km.  Jak zdecydujecie się na zakup to oczywiście wchodzę ( do rozsądnej kwoty)


W@cek
Dodano:2008-06-18

Panowie, a może po prostu przyjedziecie do Stalówki? Tam mamy wyciagarkę i myślę, że mówiąc w imieniu całego parateamu stalowowolskiego, mogę Was tam serdecznie zaprosić na wspólne holowanko na lotnisko w Turbii. Musicie sobie tylko zrobić uprawnienia (może u Dynamita jak przyjedzie do Stalówki za podejzewam jakieś 200 stówki) i zapraszamy. Zespół mamy naprawdę fajny, miejsca duzo i termicznego a poza tym własnie modernizujemy wyciagarkę.

Do Stalówki jest raptem 45 minut drogi więc duzo bliżej niż na Słowację :). To oczywiscie żart bo nie chcę porównywać górek i holowania ale napewno rozwiazanie jest najtańsze z mozliwych.

A tak na marginesie to ekipa stalowowolska lata nie tylko za wyciagarką ale również jeżdzimy w góry (własnie w piatek 20.06 wybieramy sie do Słowenii).

Wiecej info na stronie do której link jest w zakładce "znajomi wsieci".

Pozdrawiam

Sylwia 


słonko
Dodano:2008-06-17
Jeszcze jeden temat - jeżeli robili byśmy "wyciągarkowego" to wszyscy razem - nie będzie sytuacji w której ktoś siedzi na ziemi i holuje, a reszta dobrze się bawi w powietrzu. No chyba że znajdziemy osobę która nie lata a chciała by potoważyszyć w lotach jako wyciągarkowy.
grigorij
Dodano:2008-06-17

Przed kupnem warto sie zastanowić czy naprawdę będziemy korzystać z wyciągarki - w końcu latamy w górach i tam nam dobrze. Zanim kupimy coś takiego trzeba rozglądnąć się prze de wszystkim za łąką do holi - a takich w okolicy jak na lekarstwo (mowa tu o polu przynajmniej kilometrowej długości najlepiej w kwadracie - ponieważ odchyłki wiatru będą wykluczały holowanie). Lotnisko zapasowe pod Krosnem (m.Targowiska) odpada ponieważ jest miejscem atermicznym jak wypowiadają się latający tam znajomi - a zloty chyba nas nie interesują - przynajmniej mnie nie.

Co do wyciągarkowego i kierownika startu można zrobić papiery w Turbi k. St. Woli - info od Czarka.

Osobiście jestem nastawiony pozytywnie do zakupu i z chęcia zrobię składkę o ile znajdą sie osoby podzielające ten temat.  

 


grigorij
Dodano:2008-06-17

Myślę, że chętnych do holowania się byłoby kilkoro jak nie kilkanaście. Ja osobiście jak najbardziej przychylam się do pomysłu wyciągarki. Zresztą temat był już kilkakrotnie wałkowany na wyjazdach. Istnieje pytanie odnośnie formy zakupu. Tego sieosobiście boję, bo jeśli ma to być własność wspólnotowa to może być różnie. Jeśli prywatna, ... to tez różnie bo 4,5 tyś to trochę pieniędzy.

Problem może być z wyciągarkowym i kierownikiem startu bo wg. mnie trzeba by zadbać o formalności w razie ... nie daj Boże. Z tego co wiem to Czarek ma takie uprawnienia, ale sam nie bedzie jednym i drugim. Można by się pokusić o kurs we własnym zakresie. Zrobiłoby kilku z nas taki kurs i sprawa załatwiona. Jeśli chodzi o kurs wyciągarkowego czy kierownika startu to ja też jestem chętny. Oczywiście w miarę możliwości.

Co do miejsc do holowania, to myślę, że coś by się znalazło. Trzebaby pogadać z okolicznymi. Może Boguchwała ? Tam miała być lokalizacjaćroklubu przecież.

 


Arek
Dodano:2008-06-17
Wszelkie prawa zastrzeone. Materiay prezentowane w serwisie s wasnoci Teamu "Born to Fly".
Kopiowanie materiaw bez zezwolenia zabronione.
statystyka