Logowanie   ?> /td>
Rzeszowski Team Paralotniowy 

Zapytasz zapewne czemu "Born to Fly" ?
Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Każdy z nas zapytany o to samo odpowie Ci co innego ...
ale na pewno zrozumiesz jedno, ... że nie umiemy już inaczej. Nie umiemy NIE LATAĆ

W serwisie
HOME
Team i okolice
Piloci i Sympatycy
Galeria
Opisy wyjazdów i imprez
Miejsca do latania
Plikownia
Kontakt
Nasz dorobek
Nasz dorobek w OLC w 2008
Nasz dorobek w OLC w 2009
Nasz dorobek w OLC w 2010
Nasz dorobek w OLC w 2011
LiveTracks

Borny !OpenFly

Karpaty


Forum PG
Planowanie wyjazdów
Gdzie latać ?
Let's talk about ...
On-line Czat BTF ...
Żony i kochanki :)
Giełda sprzętu
... know how
... co nieco o sprzęcie
Forum PPG
Planowanie latania PPG
Let's talk about ...PPG
Godne polecenia
Znajomi w Sieci
Filmy
Szkoły paralotniowe
Serwisy pogodowe
...inne linki
xcc.paragliging.pl
XContest - punktacja dzienna

KSIĘGA GO¦CI
Polecane
Niviuk
Advance
SOL Paragliders
Ozone
UP

Rozwinięcie wątku:
CERGOWA - materiał na platformę

Witam,

 Swego czasu słyszałem że ktoś chce zbudować platformę na cergowej aby starty mogły się odbywać w bardziej cywilizowany sposób. Otóż tak się składa że jestem w posiadaniu odpowiedniego materiału (palety z bardzo grubych desek o wymiarach 2x1m . Myślę że można by było wykonać podest na skrzydło o wymiarach 10x2m oraz ścieżkę do startu o wymiarach 8x2m. Jeżeli zbierze się grupa chętnych do wykonania tej platformy to materiał dostarczę pod samą górkę. Palety są bardzo solidne tak więc konstrukcja powinna wytrzymać kilka do kilkunastu lat. A oto zdjęcia palet:<br>

<A href="http://btf.prz.edu.pl/download/paleta1.JPG">Paleta 1 </A> <br> <A href="http://btf.prz.edu.pl/download/paleta2.JPG">Paleta 2 </A>

 


Zbig
Dodano: 2008-08-20

NA POSTAWIENIE TEZ BYM SIę PISAł ALE JAK POWIEDZIAł TOMEK LEPIEJ NA STARYM STARTOWISKU. JAK NA RAZIE NIE WIEMY KIEDY POWSTANIE PLATFORMA I CZY BęDZIE ONA TAK POSTAWIONA ABY ZAPEWNIC NAM LATWY START.
PARAFIK
Dodano:2008-08-24

A może zrobilibyśmy platformę, ale w końcowej fazie startu powyżej miejsca, gdzie obecnie stoi wskaźnik wiatru. Ułatwiałoby to rozbieg, ale też dawałoby możliwość zatrzymania się w przypadku, gdyby coś poszło nie tak.

Ostatnio startowaliśmy z Witkiem przy bardzo słabym, ale jednak południowym wietrze i przechodziliśmy przez drzewa bez problemu. Gorzej było z krzakami na wysokości chorągiewki.


Tomek
Dodano:2008-08-21
Jeśli chodzi o schodki czy zejście to jest to super pomysł. Jednak jako podkład na glajta według mnie się za bardzo nie sprawdzi. Glajt będzie bardziej zjeżdżał niż z ziemi. A próba ułożenia powierzchni na której miałby leżeć glajt poziomo spowoduje trudności w starcie, gdyż będzie istniałą możliwość że najpierw będą ciągnięte linki od krawędzi spływu a dopiero później natarcia podczas rozbiegu. Cały szkopuł w tym że ta duża pochyłość terenu, która niby nam przeszkadza w startach, powoduje iż  glajt owiele szybciej stawia się nad głowę dzięki czemu jesteśmy w stanie szybciej wzbić się nad drzewa z przodu :-|. Coś za coś. Jest to jednak tylko moje teoretyczne gdybanie. Drugi aspekt to wyrównanie takiej powierzchni terenu. Proponuje policzyć sobie ile m3 ziemi trzeba będzie przesypać żeby choć trochę je wypłaszczyć. Tak więc, schodki, podejście, ew. ławka na starcie itp TAK. Powierzchnia na rozłożenie glajta NIE (zaznaczam że to tylko moje osobiste odczucia). Jeśli jednak zdecydujemy się że robimy platformę to pomogę :)
Misiek W.
Dodano:2008-08-20
Wszelkie prawa zastrzeone. Materiay prezentowane w serwisie s wasnoci Teamu "Born to Fly".
Kopiowanie materiaw bez zezwolenia zabronione.
statystyka