Logowanie   ?> /td>
Rzeszowski Team Paralotniowy 

Zapytasz zapewne czemu "Born to Fly" ?
Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Każdy z nas zapytany o to samo odpowie Ci co innego ...
ale na pewno zrozumiesz jedno, ... że nie umiemy już inaczej. Nie umiemy NIE LATAĆ

W serwisie
HOME
Team i okolice
Piloci i Sympatycy
Galeria
Opisy wyjazdów i imprez
Miejsca do latania
Plikownia
Kontakt
Nasz dorobek
Nasz dorobek w OLC w 2008
Nasz dorobek w OLC w 2009
Nasz dorobek w OLC w 2010
Nasz dorobek w OLC w 2011
LiveTracks

Borny !OpenFly

Karpaty


Forum PG
Planowanie wyjazdów
Gdzie latać ?
Let's talk about ...
On-line Czat BTF ...
Żony i kochanki :)
Giełda sprzętu
... know how
... co nieco o sprzęcie
Forum PPG
Planowanie latania PPG
Let's talk about ...PPG
Godne polecenia
Znajomi w Sieci
Filmy
Szkoły paralotniowe
Serwisy pogodowe
...inne linki
xcc.paragliging.pl
XContest - punktacja dzienna

KSIĘGA GO¦CI
Polecane
Niviuk
Advance
SOL Paragliders
Ozone
UP

Rozwinięcie wątku:
Dział PPG na stronie BTF

Ostatnio miałem kilka okazji pośmigać z kosiarką i powiem szczerze, że zupełnie zmieniłem zdanie o tym sposobie latania. Kiedyś uważałem, że to lipa, widziałem same minusy. Ale po kilu lotach „te plusy przesłoniły mi te minusy”.

Zwracam honor napędowcom. Dopóki nie spróbowałem mówiłem, że to jest bee. Oczywiście nie zamienię latania swobodnego na napęd, ale to fajna alternatywa. Nie da się powiedzieć, że jedno jest lepsze od drugiego. Po prostu jest inne. Jesteś bardziej niezależny od pogody, latasz tam gdzie się chcesz a nie gdzie warun pozwoli, po pracy możesz sobie wyjść na łączkę i pośmigać dla relaksu. I to co najlepsze latanie nisko nad ziemią Cool. Jeszcze jest PPG xc - mam nadzieję, że i tego kiedyś sprubuję.

Przypomniała mi się sytuacja z jedzeniem rosołu w dzieciństwie. Mama wrzucała mi gotowaną marchewkę i mówiła, że to bardzo dobre. Ja, jak to dziecko wybrzydzałem i za Chiny ludowe nie chciałem tego wziąć do ust. Kiedyś postanowiłem spróbować i zupełnie zmieniłem zdanie. Potem żałowałem, że wcześniej nie jadłem marchewki.  

Mam za sobą tylko kilka lotów i chętnie dowiedział bym się czegoś więcej na ten temat. Myślę, że nie tylko ja. Kiedyś rozmawialiśmy o stworzeniu takiego kącika PPG na naszej stronie. Mamy w swoich szeregach doświadczonego pilota PPG – Relaxa. Jestem pewien, że chętnie podzieli się z nami swoją wiedzą i ewentualnie porowadzi taki dział.
Co myślicie o pomyśle stworzenia serwisu PPG na naszej stronie?

Z pozdrowieniami dla wszystkich PPGowców Piach


Piach
Dodano: 2008-11-17

Myśle, że wszyscy przyjęli to co poprzednio napisałem jako żart, bo to był żatr. A teraz merytorycznie:

Nie ma chyba powodow rozbijania czy rozdzielania serwisu na dwie części - za wiele spraw jest wspólnych i kupa ludzi łaczy w mniejszym lub wiekszym stopniu latanie z kosiarka i bez.         
 To, jaka robote zrobiła ta strona w kwestii integracji srodowiska jest nie do przecenienia i z pewnoscia moze stac sie miejscem skupiajacych nie tylko"wolnych lataczy" ale równiez tych "latajacych inaczej".  Dzieki niej poznało sie kupe ludzi - dowod to chociazby facet podchodzacy do nas na wiosne na gorce który "wszystkich nas zna"  mimo iz my widzielismy go pierwszy raz. Gosc  zrobił kurs, lata, spotykamy go nie tylko w Polsce a poznalismy sie dzieki tej stronce miedzy innymi :).
Nie obawiałbym sie  ze serwis sie zbyt rozrosnie - bo to chyba dobrze (no chyba ze technicznie jest jakis problem). Strona zyje, sam zagladam tu obowiazkowo b. czesto by wiedziec co "w trawie piszczy". Rozdzielilbym tylko, albo dołozył osobny watek na forum dotyczacy "umawiania sie na latanie" bo w sezonie moze byc tego faktycznie wiele. (Planowanie wyjazdow ----> PG i PPG).
Oczywisci mozna dołozyc jakies linki w działach które sa lub nawet nowy dział ale kierujac sie rzeczywista potrzeba. Zreszta samo zycie pokaze co jest potrzrbne a co samo padnie tak jak dział "zony i kochanki" , "giełda sprzetu"  (no moze nie padnie ale przestanie sie tak dynamicznie rozwijać)

ps. sorki za brak polskich znakow ale pisze jednym palcem.


W@cek
Dodano:2008-11-21

Witam.

Pomysł jak najbardziej na miejscu.W Rzeszowie jest jest mnóstwo osób zainteresowanych tematyka PPG.Miło by było np umawiać sie na wspólne loty rzucając  tylko hasło gdzie i kiedy. Myśle że dla jasności mozna rozdzielic PPG od PG ale nie w sposób dyskryminujący jednych czy drugich. I jeszcze może jedno wszyscy PPG-owcy zaczynali od górek a skończyli na napędach, wiec maja jakieś rozeznanie w temacie co jest dobre dla nich.Natomiast jeśli ktoś nigdy nie założył wiatraka na plecy nie powinien z góry twierdzić że to jest bee.Głupio by mu potem było gdyby wylądował na kosiarce. Zatem  jeszce raz zachęcam do stworzenia nowego działu i popieram, nasze środowisko łaknie takich informacji.

Mirek


mirekppg
Dodano:2008-11-20
Jestem za osobnym blokiem PPG. Nie chciałbym, aby informacje mieszały się ze sobą, bo wiele z nich nie będzie mnie interesować, a i strona straci wtedy na przejrzystości. Zdaję sobie sprawę, że będą kwestie, które mogą dotyczyć zarówno PG jak i PPG, ale sądzę, że może to funkcjonować odrębnie, bez uszczerbku dla zainteresowanych. Popieram stworzenie serwisu PPG i myślę, że nie raz do niego zajrzę, aby poszerzyć horyzonty.
Tomek
Dodano:2008-11-19

Myślę,że powinien powstać osobny dział poświęcony PPG z założonym osobnym licznikiem odwiedzin , tak aby przekonać naocznie niedowiarków,że zainteresowanie ta dziedziną paralotniarstwa jest bardzo duże.Nie chcę tu umniejszać roli serwisu głównego ,ale wiem z doświadczenia co się działo na niusach i jak rozwijała się dyskusja na temat członu nazwy Paramotors World XContest 2008 i jak wcinały się w temat rozmowy osoby, które nie miały zielonego pojęcia o czym piszą. Uważam też, że byłoby milutko, gdyby powstały dział odwiedzały te osoby, które mają coś konkretnego do przekazania , czy też mają konkretne zapytania w danej sprawie i wówczas może na tej platformie powstałaby możliwość merytorycznych dyskusji na temat PPG , a nie strona na pyskówki i niepotrzebne dogaduchy postronnych.Zaznaczam , że nie mam tu na myśli nikogo konkretnego, po prostu chciałbym nadmienić , że tak nprawdę nie ma w  nszym regionie serwisu , w którym można byłoby powymieniać się doświadczeniami z osobami "skażonymi" PPG ,a osobny dział pozwoliłby na odrębne traktowanie tych dwóch pokrewnych dziedzin paralotniarstwa. Myślę ,że z czasem , gdy więcej osób zacznie latać na PPG z wykorzystaniem termiki, to wtedy będzie można połączyć w jakiś tam sposób te dwa działy ,ale na początek-powtarzam z uporem maniaka ,łączenie PG z PPG nie będzie dobrze odbierane przez niektórych pilotów i szkoda byłoby tracić czas na sprzeczki i zwady, bo lepiej przygotować się z pomocą strony do przyszłego sezonu, a potem zorganizować na wiosnę imprezę , na której zbiorą się wszyscy i wyłuszczą organoleptycznie o co w tym wszytskim chodzi.

Sorry,że sie tak rozpisałem ,ale myslę , że mniej więcej wyłuszczyłem swój pogląd na ww temat.

Pozdr Relax


Relax
Dodano:2008-11-19

Jeżeli już to osobny kacik aby jednak nie mieszać :)

Gdzieś może na dole, małymi literami, albo z boku.


W@cek
Dodano:2008-11-17

Jestem ZA i czynię już ku temu pewne kroki. Jeśli czas pozwoli to jeszcze w tym roku uda mi się zrobić kącik PPG. Oczywiście na redaktora naczelnego naszego nowego kącika proponuję Relaxa. Uważam że to najbardziej odpowiednia kandydatura.

Co do struktury kącika PPG w naszym serwisie prosiłbym o konsultacje - najlepiej publiczną choćby w tym wątku, żeby jak najpełniej oddać to co powinno znaleźć się w nowym miejscu. Każdy doda coś od siebi i myślę, że powstanie coś przyjaznego a także spełniającego nasze oczekiwania. Od siebie proponuję:

- Technologia - wszystko o technologii związanej z PPG, rzeczy teoretyczneajk i wolne spostrzeżenia

- Porady praktyczne na temat latania - tutaj coś w rodzaju forum ze spostrzeżeniami odnośnie latania PPG

- Startowiska - baza startowisk PPG - choć w zasadzie możemy rozszerzyć naszą bazę startowisk tą obecną dodając klasęPPG

- możan też zrobić osobny kącik "na kazdy temat" - choć przyznam się szczerze że wolałbym żeby forum już istniejące było jedno bez podziału na PG i PPG. Tak jest fajniej. Nie lubię podziałów.

Pozostałe elementy serwisu są już przecież na stronie BTF - wystarczy rozszerzyć funkcjonalność i nie bać sie np. umawiać  na latanie PPG korzystając z naszego "słupa ogłoszeniowego". Przecież sprawdza się dobrze.


Arek
Dodano:2008-11-17
Wszelkie prawa zastrzeone. Materiay prezentowane w serwisie s wasnoci Teamu "Born to Fly".
Kopiowanie materiaw bez zezwolenia zabronione.
statystyka