Logowanie   ?> /td>
Rzeszowski Team Paralotniowy 

Zapytasz zapewne czemu "Born to Fly" ?
Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Każdy z nas zapytany o to samo odpowie Ci co innego ...
ale na pewno zrozumiesz jedno, ... że nie umiemy już inaczej. Nie umiemy NIE LATAĆ

W serwisie
HOME
Team i okolice
Piloci i Sympatycy
Galeria
Opisy wyjazdów i imprez
Miejsca do latania
Plikownia
Kontakt
Nasz dorobek
Nasz dorobek w OLC w 2008
Nasz dorobek w OLC w 2009
Nasz dorobek w OLC w 2010
Nasz dorobek w OLC w 2011
LiveTracks

Borny !OpenFly

Karpaty


Forum PG
Planowanie wyjazdów
Gdzie latać ?
Let's talk about ...
On-line Czat BTF ...
Żony i kochanki :)
Giełda sprzętu
... know how
... co nieco o sprzęcie
Forum PPG
Planowanie latania PPG
Let's talk about ...PPG
Godne polecenia
Znajomi w Sieci
Filmy
Szkoły paralotniowe
Serwisy pogodowe
...inne linki
xcc.paragliging.pl
XContest - punktacja dzienna

KSIĘGA GO¦CI
Polecane
Niviuk
Advance
SOL Paragliders
Ozone
UP

Rozwinięcie wątku:
Integracja Paralotniarzy na stronie BTF

Witam, Przyszedł mi do głowy pomysł aby na stronie www.borntofly.pl skupić całą brać paralotniową z Podkarpacia. Polegało by to na tym że można by było zakładać TEAMY paralotniowe takie jak nasz BTF. Każdy team miałby swoją podstronę gdzie znajdowałaby się informacja o nim oraz o jego członkach, dorobek teamu na XCC. Oprócz tego każdy team miałby swoje prywatne forum z wejściem na hasło gdzie członkowie teamu mogli by poruszać własne tematy. Dodatkowo członkowie takich teamów mogliby zakładać nowe tematy na formum, np. opisy wyjazdów które pojawiałby się na stronie głównej. Dlaczego taki pomysł, otóż uważam że strona jest bardzo dobrze przygotowana i nie sądzę żeby którakolwiek strona internetowa dorównała jakością tej stronie, oprócz tego jest już dosyć popularna i nie ma sensu aby ktoś tworzył stronę dla swojego teamu np dla 3 czy 4 osób na którą obcy będą zaglądać sporadycznie, a jeśli dopisze się do naszej strony automatycznie całe środowisko paralotniowe dowie się o jego istnieniu. No i ostatni powód to taki że o nas wszyscy wiedzą wszystko a my o innych z podkarpacia niewiele, nie wiemy gdzie kto jeździ, jakie ma przygody itd.
Zbig


Dodano: 2008-12-20

W imieniu Całego Teamu Dzięki Wesołych ¦wiąt !!! elfyourself.jibjab.com/view/ouLktPHtp5t5LwFG
Grzybu
Dodano:2008-12-23
KPT - fajnie medialnie przygotowana stronka.
grigorij
Dodano:2008-12-23
Nie miałem złych doświadczeń, (sporo pozytywnych) ale nie rozumiem "kompleksowej" polityki Pozdrawiam!
Andrzej
Dodano:2008-12-21
Lubimy W@cek, ale nie rób już więcej samolubów:):)
borys
Dodano:2008-12-21
Andrzejku - pewnie miałeś jakieś niedobre doświadczenia, ale dla dobra sprawy odpuść sobie. Ja osobiście jestem bardzo wdzięczny chłopakom z Prowing`a za ich życzliwość, bezinteresowną pomoc, zwózki, wspólne wyjazdy, latanie itp. Nigdy nie zdarzyło się by nie pomogli jak tego potrzebowałem. To, że zrobili BPP spowodowało, że wielu z nas po raz pierwszy oderwało się od górki na przelot. Zawsze gdy zadzwonie mam info o warunkach. Nie wiem - może mnie lubią.......... :)
W@cek
Dodano:2008-12-21
Cytat "Fajnie było by gdyby koledzy z Prowing`a informowali czasami o wyjazdach na pogranicze, to ich tereny i sami najlepiej orientują się gdzie i kiedy warto pojechać." Zapomnij!
Andrzej
Dodano:2008-12-21
Do grigorija, zapmnij!
Andrzej
Dodano:2008-12-21
Czy tego chcemy, czy nie i tak będzie przybywać Paralotniarzy - możemy się tylko pocieszać, że nie każdy odważy się oderwać od ziemi i nie każdego stać na zakup dość drogiego sprzętu.

Jestem zdania, że jeśli ktoś jest zainteresowany tym sportem to należy mu pomóc: udzielić jasnych rad, pokazać na czym rzecz polega, ale nie niańczyć - tu każdy odpowiada za siebie.
Sam kiedyś zaczynałem i cieszę się, że miałem obok siebie pomocną dłoń, kto wie jak by się skończyła moja przygoda z paralotniarstwem.

Jeśli chodzi o BPP to sami widzicie ile przelotów udaje się wykonać z naszych Bieszczadzkich pagórków, myślę że to nie do końca kwestia umiejętności tylko szczęścia warunków pogodowych - być w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie. Największym problemem jest przecież dostanie się pod podstawę, potem to juz tylko kwestia odpowiedniego wyboru. Fajnie było by gdyby koledzy z Prowing`a informowali czasami o wyjazdach na pogranicze, to ich tereny i sami najlepiej orientują się gdzie i kiedy warto pojechać.

A tak Apropos fajnie że znowu coś się dzieje na stronce - ostatnio przymierała głodem :)
grigorij
Dodano:2008-12-21
Myślę że Relax bardzo trafnie to przedstawił, a Michał chyba nie musi się obawiać tłoku, wszak zawsze nam jako pierwszy ucieka :)
Zbig
Dodano:2008-12-21
A teraz tylko mała dygresja do wypowiedzi Relaxa. A ja np. nie chce propagować paralotniarstwa :) Oczywiście jeśli przybywa nam kolegów na górkach to się ciesze. Ale ja jestem samolubem i wcale mi nie zalezy na tym by np. na bezmiechową przyjeżdżało 100 osób, bo niby jaki mamy w tym interes :) Tylko tłok na niebie :). Teraz każdy na górce się zna, przywita się, z każdym pogada. Zobaczycie za pare lat będziemy jak narciarze, będziemy przyjeżdżać na górki jako kolejni anonimowi wśród anonimowych paralotniarzy :-| Nie będzie tej atmosfery. Tak więc drogi nielocie jesli to czytasz to.... paralotniarstwo jest bez sensu... więcej gadania niż latania :) (To tylko moje zdanie i ja je podzielam :))
Misiek W.
Dodano:2008-12-21
Wydaje mi się Grzybu, że trochę zbyt wiele zasług przypisujesz samej stronce , a nie samym członkom "społeczności" BTF. Bardzo wiele ludzi tak chętnie zagląda na Naszą stronę , gdyż organizujemy wiele wspólnych wyjazdów i to nie tylko wewnątrz teamowych , ale też z ludźmi z "zewnątrz".Stronka oprócz tego ,że jest dobrze opracowana ma głównie charakter informacyjny i dzięki otwartości członków na wszelkie propozycje dzieje się tak ,a nie inaczej, że odwiedza ją tak duża ilość osób. Wspomniałeś o forum przemyskim i wydaje mi się , że właśnie to jest dowód na to, że nie popularność strony wpływa na ilość postów, ale aktywność osób z nią związanych, czy to bezpośrednio ,czy też pośrednio.Z pewnością pamiętasz, że gdy w Przemyslu była grupa osób, która jeździła wspólnie na wyjazdy (między innymi Julka)to i było wtedy gwarno na forum , bo i było sie czym na nim podzielić.W chwili obecnej środowisko rozpadło się z różnych przyczyn i automatycznie nie ma o czym pisać , co równa się małej aktywności na forum. Dowód z tego taki, że nie sama strona buduje aktywność na niej ,ale ludzie , którzy się do tego aktywnie przyczyniają,dlatego też,dbajmy o wspólne wyjazdy, opisujmy je i wciągajmy w nasze hobby coraz to większą liczbę osób, a oprócz popularności zyskamy tyle, że w przypadku chęci zorganizowania grupowych wyjazdów w coraz to odleglejsze zakątki nie będzie problemu chociażby ze skompletowaniem "składu" na latanie. W związku z powyższym uważam, że pomysł Zbyszka w tym przypadku jest trafiony i warto się nad nim zastanowić.
Relax
Dodano:2008-12-21
Jak widać wasza strona bardzo dobrze integruje, od wczoraj już 14 postów. Chyba wam posłodzę za bardzo ale jeżeli chodzi o integracje środowiska poprzez waszą stronkę się dużo zmieniło i bardzo dobrze to działa. Tak jak Michał pisał już w wkrótce ruszy nasza nowa stronka. Uważaliśmy że dodanie kolejnego forum jest bez sensu szczególnie jak mamy już ich tyle. Popatrzcie co się stało z forum przemysl24, prawie wszyscy którzy na tamtym forum przenieśli sie do was. Zostało kilku PPG-antów i tyle forum pada, no chyba ze się chce pooglądać odgrzewane filmiki. Reasumując wasza stronka już zintegrowała środowisko. P.S. Chłopaki z Bieszczad(Dla których Szacun ;))też się tu będą wypowiadać to kwestia czasu :) P.S.2. Chyba z tego Waruna dla żab nam się strasznie nudzi :)
Grzybu
Dodano:2008-12-21
Nikt tu się nie czuje urażony :) Przynajmniej nie ja. O tym że strona zintegrowała nasze środowisko świadczy już to że rozgorzała dyskusja na ten temat, bo gdyby nikt tu nie zagladał nie było by dyskusji :) Może jeszcze chłopaki z Bieszczad nie zaglądają tu za często, ale pewnie tylko dlatego że my w ich strony (geograficzne) też nie zaglądamy :-| A to fajne chłopaki są :) Żeby było jeszcze ciekawiej to powiem że ta dyskusja zbiegła się z wyjściem naszej nowej strony, którą mamy zamiar wszystkim pokazać w niedługim czasie. I nie będzie tam planowania wyjazdów itp. bo to już raz zostało zrobione i dobrze działa, a mógłbym w nią nawet walnąć video konferencje :) Jak zrobię najważniejszy szkielet to dam znać, link będzie ten sam. Pozdrawiam wszystkich
Misiek W.
Dodano:2008-12-21
Witam, No to się porobiło, od raz chcę przeprosić wszystkich których moja wypowiedź uraziła (zwłaszcza jeśli chodzi o jakość strony internetowej). Nie chodziło mi o to że ta strona jest doskonała bo takich stron nie ma, chodzi mi o to że ta strona ciągle żyje, jest modyfikowana i najwięcej się na niej dzieje, broń boże nie chodziło mi o jej jakość patrząc okiem informatyka. Wiem że teamy które posiadały strony internetowe kilka lat przed tym jak powstał nasz team mogą czuć się urażone i za to też przepraszam, nie o to mi chodziło. Wcale nie chcę aby wszyscy likwidowali swoje dotychczasowe strony internetowe (uważam że strona Grzybka jest bardzo ładnie przygotowana i powinna nadal istnieć) wręcz przeciwnie każdy team powinien podlinkować swoją stronę o ile ona istnieje. Oczywiście moja propozycja skierowana była przede wszystkim do osób które latają a nie mają swojej strony i nie ma sensu odkrywać ameryki jeśli już mamy coś gotowego (puki co żadna z tych osób się nie wypowiedziała). A celem tego pomysłu było to o czym pisał Grzegorz, czyli integracja paralotniarzy z Podkarpacia (teraz widzę że nie będzie to takie łatwe - a Grzegorz i Arek minie ostrzegali :) )
Zbig
Dodano:2008-12-21
Dżeju masz racje... Pomysł był super ale wiadomo jak to jest były zawody, wiec nie każdy chwalił się gdzie jedzie(konkurencja nie śpi), ale w minimalnym stopniu tez spełniło swoje zadanie jeżeli chodzi o ludzi nie tylko Bieszczadów. Co do Prowinga Julce bardziej chodziło o BPP. Wiadomo ta sama ekipa :)
Grzybu
Dodano:2008-12-21
Chodzi mi o zakładkę w BPP "planowane wyjazdy" dla mnie to hipokryzja! Chyba lepiej jej w tym przypadku byłby nie zakładać!
Andrzej
Dodano:2008-12-21
Dzeju rozwiniesz wątek...?
julka
Dodano:2008-12-20
Miałem napisać coś więcej na ten temat, ale w@cek już to zrobił, dokładnie odczytał moje intencje. Podzielam wszystkie jego i uwagi. Co do wypowiedzi Julki: "Co do „Prowing-a” to wcale nie uważam, że stronka ich nie spełniła swojej roli, cel był dobry i miał służyć (przynajmniej tak mi się wydaje) podaniu info dot. BPP gdzie się chłopaki wybierają itp." NIE!
Andrzej
Dodano:2008-12-20
Hey No ja jestem przeciw takim praktykom jak mówisz Grzesiek, nie ma sensu podczepiania teamów na BTF-ie, wasza stronka spełnia swoją bardzo ważną rolę, to przecież tu głównie było umawianie się na różne wyjazdy w „ świat” przecież sama z nich korzystałam i nie było tu podziałów na teamy, a całą wyprawę super pozytywnie wspominam (nie wiedziałam że Piachu to taki mega luzak chociaż z Mielca to z jajem) Co do „Prowing-a” to wcale nie uważam, że stronka ich nie spełniła swojej roli, cel był dobry i miał służyć (przynajmniej tak mi się wydaje) podaniu info dot. BPP gdzie się chłopaki wybierają itp., co prawda nie było spuszczania się nad tematem typu „ale sobie powisiałe(-a)m” ale były konkretne informacje i swój cel osiągnęło. Frekwencja na forum była jaka była i ograniczała się do ludzi aktywnie biorących udział w BPP, do których BTF niestety szkoda ,ale się nie zaliczał. I tyle na ten temat, honor podtrzymali W@cek, Grzesiek i Zbyszek. Ale nie o to chodzi, to tylko lustruje o podejściu do BPP i całych Bieszczadów. Co do PLP to spoko będzie jak BTF się w nich uaktywni, rywalizacja to fajna rzecz i przede wszystkim uczy, a co będzie to się obaczy... pzdr j.
julka
Dodano:2008-12-20
Super, że wrzuciłeś linka do Biesów - żyłem w nieswiadomości :) Stronka BTF doskonale spełniła swoją rolę i tym razem
 • Informuje
 • tworzy dyskusje
 • umożliwia wymianę poglądów
  Właśnie chwile temu rozmawiałem o tym z Miśkiem - oni celowo na swojej stronie nie robią ani forum, ani miejsca do umawiania się na latanie aby niepotrzebnie nie dublować. Zobaczcie jak potoczyły się losy forum na stronie BPP - umarło po paru wpisach. Może to tylko moje zdanie, może inni myslą inaczej ale ja uważam że ta strona już jest w pewnym sensie "ponadteamową" - nie ma chyba Teamu na podkarpaciu który poprzez swojego czlowieka tu się nie odezwał na ten czy inny temat lub czegoś tam nie ogłosił. A więc działa i to dobrze - dokładanie jej jeszcze wiecej niesie niebezpieczeństwo "mydła i powidła" na wzór grupy pl.rec.paralotnie A co do rywalizacji - przecież nikt chyba nie traktuje tego inaczej jak zabawę a przynależność Teamowa nigdy nie była kryterium przy umawianiu się na wyjazd, kolejności w zwózce, wyjeżdzie na gorką, startu na startowisku czy nie wiem czego jeszcze. I bardzo dobrze. A że Karpaty-Team dostanie w tym roku w du.... to pewne :) ps. W lidze też :)
  W@cek
  Dodano:2008-12-20
 • Nie ważne ile jest Teamów. Rywalizacja kij z tym i tak wszyscy latamy razem. A to że tworzone są nowe teamy to fajnie. Ale wrzucając wszystkich na jedną stronkę ... ?
  Grzybu
  Dodano:2008-12-20
  Myślę, że zamysł był dobry tylko źle sprecyzowany, każdy chce przynależności do własnego klubu a co za tym idzie własnej stronki. Zamysł miał spowodować aby cała brać paralotniowa umawiała się na wyjazdy w jednym miejscu, oraz dyskutowała na różne tematy na jednym forum. Do tej pory tylko na "btf" umawiamy się na wyjazdy i rozważmy najwięcej tematów i przedsięwzięć - nie twierdzę że to "najlepsza stronka" ale jest ogólnie dostępna i każdy może dodać coś od siebie. Nie zapominajmy, że jesteśmy mała społecznością podkarpacką która powinna trzymać się razem, rywalizację ale tylko Zdrową Rywalizację między Teamami zepchnijmy na drugi plan. Poza tym fajnie, że tworzą się nowe Teamy Bies paragliding team
  grigorij
  Dodano:2008-12-20
  Zbyszku Zbyszku - pomysł może fajny ale z tego co wiem, każdy działający na podkarpaciu Team ma już swoją stronkę z której jest bardziej lub mniej dumny. Twierdzenie "uważam że strona jest bardzo dobrze przygotowana i nie sądzę żeby którakolwiek strona internetowa dorównała jakością tej stronie" możesz kogoś urazić. Niektóre strony i teamy istniały gdy my jeszcze....... Ale ja nie o tym. Pomysł "ładowania" wszystkiego do jednego wora nie jest chyba najlepszy - zresztą jest nie do zrealizowania ponieważ każdy z wymienionych przez Grzybka Teamów (kto to jest Bies - Team?) ma troszkę inną specyfikę, inne priorytety, inne "pola łowieckie", grono najbliższych przyjaciół, czy też wyobrażenia o estetyce strony. I dobrze - i tak ma byc. Strona BornToFly - zrobiła kupę roboty jeżeli chodzi o integrację, stworzenie bazy ludzi itp. ale nie może zastępować innych stron Teamowych. Nie liczysz chyba na to:) Już pomysł poszerzenia jej o PPPG był powiedzmy dość kontrowersyjny bo to przecież "inny świat" inni ludzie (uproszczenie) inne priorytety itp. Patrząc realnie zastąpienie stron Teamowych - nie do zrobienia i bez sensu. Mam jednak inny pomysł - to uzupełnienie strony o linki innych znanych nam Teamów z krótkim opisem (to co już jest ale nie do konca - nie ma np. chłopakow z Prowinga) z mozliwością dodania przez nich swoich komentarzy i np aktualnych wieści z ich podwórka. Można by również poprosić ich o to samo :) Co do umawiania sie na wyjazdy - to już funkcjonuje i wiele razy zadziałało niezależnie od "przynależności" -pisać każdy może. Oczywiście - Jeżeli grupka osób byłaby zainteresowana dołączeniem się to jak najbardziej wypada się na to zgodzić i dać im możliwość stworzenia własnego "działu". A może pójść drogą KKP który skupił podobno 80% latających w Karkonoszach??? Ale czy to możliwe - chyba nie skoro granice Teamów "pocięły z zniszczyły bezpowrotnie nawet najświętsze więzy - więzy krwi" :) ps. Grzybek i Relax w jednym Teamie - co panowie sadzicie o pomyśle??? Żartowałem :)
  W@cek
  Dodano:2008-12-20
  "...Dlaczego taki pomysł, otóż uważam że strona jest bardzo dobrze przygotowana i nie sądzę żeby którakolwiek strona internetowa dorównała jakością tej stronie..." To żeś Zbyszek przysłodził :)
  Misiek W.
  Dodano:2008-12-20
  Hey Zbyszku na Podkarpaciu z tego co wiem jest 5 team-ów mających na celu latanie przelotowe i nie tylko (ProWing, Karpaty Paragliding Team, Para Team, Born To Fly, i całkiem nowy Bies Paragliding Team ). Na ogół każdy z nich ma swoją stronę. Myślę że nie ma sensu tworzyć kolejnych sztucznych tworów które z przeproszeniem zaczną z waszej całkiem fajnej stronki robić tzw. "Jajecznice". Pozdrawiam Grzybu "Karpaty Paragliding Team"
  Grzybu
  Dodano:2008-12-20
  Wszelkie prawa zastrzeone. Materiay prezentowane w serwisie s wasnoci Teamu "Born to Fly".
  Kopiowanie materiaw bez zezwolenia zabronione.
  statystyka