Logowanie   ?> /td>
Rzeszowski Team Paralotniowy 

Zapytasz zapewne czemu "Born to Fly" ?
Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Każdy z nas zapytany o to samo odpowie Ci co innego ...
ale na pewno zrozumiesz jedno, ... że nie umiemy już inaczej. Nie umiemy NIE LATAĆ

W serwisie
HOME
Team i okolice
Piloci i Sympatycy
Galeria
Opisy wyjazdów i imprez
Miejsca do latania
Plikownia
Kontakt
Nasz dorobek
Nasz dorobek w OLC w 2008
Nasz dorobek w OLC w 2009
Nasz dorobek w OLC w 2010
Nasz dorobek w OLC w 2011
LiveTracks

Borny !OpenFly

Karpaty


Forum PG
Planowanie wyjazdów
Gdzie latać ?
Let's talk about ...
On-line Czat BTF ...
Żony i kochanki :)
Giełda sprzętu
... know how
... co nieco o sprzęcie
Forum PPG
Planowanie latania PPG
Let's talk about ...PPG
Godne polecenia
Znajomi w Sieci
Filmy
Szkoły paralotniowe
Serwisy pogodowe
...inne linki
xcc.paragliging.pl
XContest - punktacja dzienna

KSIĘGA GO¦CI
Polecane
Niviuk
Advance
SOL Paragliders
Ozone
UP

Rozwinięcie wątku:
Jak zacząć ?

mam pytanie , czy moglibyście pomyśleć równiez o tych maluczkich którzy chcieliby oderwać się od ziemi { ;-) } - a nie wiedzą od czego mają zacząć, na czym i za ile.. ;-) - a zapał i potencjał ich jest ogromny ;-) pozdrawiam,
is


Dodano: 2007-09-24

do Grześka :DZIęKUJę Ci za tak miły komentarz. Wiara w mój zapał- zobowiązuje ;-). pozdrawiam,
iwona
Dodano:2007-09-25
Chłopaki dzięki za propozycje, które zapewne będę rozważał przed zakupem nowego glajta. Zauważam coś pozytywnego z tej wymiany informacji - nasze formu zaczyna być konkurencją dla allegro i to w znaczeniu pozytywnym. Takiego komfortu zakupu sprzętu, tj. stałej możliwości obejrzenia go i pewności co do stanu technicznego, to można tylko pozazdrościć każdemu nabywcy.
Tomek
Dodano:2007-09-25
Trochę nie na temat Panowie. Dziewczyna chce polatać a Wy tu jakieś targi uskuteczniacie :). A tak nawiasem to moja ukochana Nemesis też pewnie ochoczo za jakiś czas zmieni własciciela :).
Arek
Dodano:2007-09-25
Tomek: końcem kwietnia 2008r.
grigorij.w@gazeta.pl
Dodano:2007-09-25
TOMEK - końcem kwietnia 2007r. będę sprzedawał SOL`a Elusa II - powód zakup SOL Synergy3 - jest w b.dobrym stanie (zresztą wiesz) gdybyś chciał to możemy się dogadać.
grigorij.w@gazeta.pl
Dodano:2007-09-25
Z przyjemnością zobaczymy Cię na sprzęcie, który odpowiada Twoim umiejętnościom Tomku. Myślę, a mam wrażenie, że moje zdanie podzielają również inni, że bedzie to conajmniej górna półka 1-2. Powodzenia w planach zamiany sprzetu i oczywiście dobrego wyboru.
Arek
Dodano:2007-09-25
Niewątpliwie przydałby mi się nowy glajt, bo w tym roku już raz poczułem przy mocnym wietrze, że skrzydło jest zbyt wolne, ale udało mi się wylądować bezpiecznie. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że ważniejsza jest dla mnie zmiana sprzętu do latania niż samochodu, który ma już przecież kilka lat. Na razie jednak ze względów osobistych przynajmniej w najbliższych miesiącach nie będę w stanie zrealizować swoich potrzeb, a zatem nadal latać będę na MOIM vox-ie. Może uda się coś zmienić w tym zakresie w następnym roku, ale to sprawa odległa patrząc na częstotliwość zmiany sprzętu przez chłopaków z teamu.
Tomek
Dodano:2007-09-24
Witam,
Widziałem Iwonę w akcji w Bartkówce, co prawda były to tylko krótkie zloty ale biła od niej mocna energia i zacięcie tego co robi - wtedy powiedziałem "ta dziewczyna będzie latać". Myślę, że najważniejsze przy stawianiu pierwszych kroków to zapał do tego co robimy, i trochę czasu wolnego. Proponuję kupić leciwe skrzydło do ćwiczeń naziemnych i pierwszych zlotów, po opanowaniu pierwszych skrętów wybrać się na kurs - najlepiej na Słowacji lub w Czechach (koledzy podpowiedzą dokładnie gdzie) Potem zostaje tylko zakup sprzętu i wielka podniebna przygoda która pozostanie do końca życia.
Grzegorz W.
Dodano:2007-09-24
do Tomka : oczywiście w wolnej chwili pogadamy przy budowaniu zamków z piasku :-) czy myślisz moze o zmianie sprzętu.. ? w dobrym tonie jest mieć coś nowszego na następny sezon ;-) pozdrawiam, is
iwonkask@yahoo.pl
Dodano:2007-09-24
Ja tu sie rozpisuję, a okazuje się, że możemy porozmawiać kiedy dzieci bedą bawić sie w piaskownicy - Pani "is". Pozdrawiam i do zobaczenia.
Tomek
Dodano:2007-09-24
dzięki za wskazówki,księżkę "Paralotniarstwo" dzięki uprzejmości Arka już czytam, ;-) pozdrowionka :-)
is
Dodano:2007-09-24
Do is. Każdy z nas kiedyś zaczynał, a ja nie tak dawno (obchodzę właśnie 1 rocznicę przygód z glajtem). Możemy służyć pomocą w miarę możliwości i posiadanej wiedzy oraz doświadczenia. Pierwsze kroki związane z paralotniarstwem to jednak ćwiczenia na ziemi, a w tym „czucie” skrzydła, zakręty, starty, ale też teoria (dobra jest książka „Paralotniarstwo” P. Dudek, Z. Włodarczyk, a totalne podstawy możesz znaleźć w „Nauce paralotniarstwa w weekend”). Bez opanowania tych elementów w późniejszym czasie – co widziałem już na przykładzie latających glajciarzy - będą problemy (kontuzje, zniszczony sprzęt) na większych, względnie trudniejszych górkach. Co do rodzaju sprzętu na jakim chcesz się uczyć to zależy to od zasobności Twojego portfela i zapatrywań na przyszłość. Sądzę jednak, że na początek lepiej jest kupić używany zestaw, bo w początkowej fazie nauki relatywnie ulega on największemu zniszczeniu. Ja kupiłem uprząż i glajta, na którym latam do dzisiaj w dobrej cenie, bo za niewiele ponad 3.000zł. Najważniejsze jednak, aby skrzydło było bezpieczne, tzw. 1, albo słabe 1-2, a także dopasowane do Twojej wagi. W wyborze musi Ci pomóc ktoś, kto zna się trochę na sprzęcie. Najważniejsze, że masz dużo chęci do latania, bo po drodze do osiągnięcia celu jest sporo przeciwności, które trzeba pokonać. Na końcu tej drogi są jednak niesamowite wrażenia, pozytywne emocje i uczucie spełnienia, dla których warto jest żyć. Życzę Ci wytrwałości w dążeniu do celu i do zobaczenia w powietrzu.
Tomek
Dodano:2007-09-24
Wszelkie prawa zastrzeone. Materiay prezentowane w serwisie s wasnoci Teamu "Born to Fly".
Kopiowanie materiaw bez zezwolenia zabronione.
statystyka