Logowanie   ?> /td>
Rzeszowski Team Paralotniowy 

Zapytasz zapewne czemu "Born to Fly" ?
Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Każdy z nas zapytany o to samo odpowie Ci co innego ...
ale na pewno zrozumiesz jedno, ... że nie umiemy już inaczej. Nie umiemy NIE LATAĆ

W serwisie
HOME
Team i okolice
Piloci i Sympatycy
Galeria
Opisy wyjazdów i imprez
Miejsca do latania
Plikownia
Kontakt
Nasz dorobek
Nasz dorobek w OLC w 2008
Nasz dorobek w OLC w 2009
Nasz dorobek w OLC w 2010
Nasz dorobek w OLC w 2011
LiveTracks

Borny !OpenFly

Karpaty


Forum PG
Planowanie wyjazdów
Gdzie latać ?
Let's talk about ...
On-line Czat BTF ...
Żony i kochanki :)
Giełda sprzętu
... know how
... co nieco o sprzęcie
Forum PPG
Planowanie latania PPG
Let's talk about ...PPG
Godne polecenia
Znajomi w Sieci
Filmy
Szkoły paralotniowe
Serwisy pogodowe
...inne linki
xcc.paragliging.pl
XContest - punktacja dzienna

KSIĘGA GO¦CI
Polecane
Niviuk
Advance
SOL Paragliders
Ozone
UP

Rozwinięcie wątku:
Rejestracja domeny dla naszego serwisu

Sprawdzałem dostępności domeny dla naszego teamu. Po rekonesansie okazała się, że do wykorzystania są następujące nazwy domen dla serwisu:

 • borntofly.pl - 200 zł/rok
 • born-to-fly.pl - 200 zł/rok
 • borntofly.com.pl - 150 zł/rok
 • born-to-fly.com.pl - 150 zł/rok i nowość :
 • borntofly.eu - 50 zł/rok
 • born-to-fly.eu - 50 zł/rok

  Otwieram dyskusję na temat jaką wybrać opcję dla nazwy serwisu.

  Oczywiście pełna nazwa serwisu może być dowolna w domenie np. www.born-to-fly.pl czy jeszcze lepiej superstrona.born-to-fly.pl :)))
  Jak Wam się podoba ? Oczywiście istnieje opcja pozostawienia strony w obecnej lokalizacji.
  Admin


  Dodano: 2007-11-06

  Odnosząc się do samego pomysłu uważam go za trafny. Patrząc na sprawę ze strony ekonomicznej to 4-krotnie wyższa opłata za końcówkę "pl" (200zł) zamiast "eu" (50zł) jest rozrzutnością. Zresztą argumenty Arka o rozpoznawalności strony również skłaniają do wybrania tańszej oferty, choć nie ukrywam, że w moim przekonaniu dobrze byłoby posługiwać się nazwą strony, która obcym osobom będzie kojarzyć się z nami i regionem (Rzeszów, Podkarpacie). Doświadczyłem tego, kiedy jechałem polatać w Karkonoszach. Gdyby tamtejszy klub nie miał nazwy, w której było słowo "paralotniowy" zapewne znacznie trudniej byłoby mi odnaleźć ich stronę. Proponuję zatem rozważyć znalezienie nazwy strony Teamu opartej na słowie czy też synonimach słów "paralotniowy", "paralotnia". Mam przy tym świadomość tego, że należałoby wypromować ponownie adres strony, ale sądzę, że z czasem przyzwyczailibyśmy do tej zmiany innych. Reasumując na chwilę obecną w pierwszej kolejności optuję za "borntofly.eu", choć nie odrzucam żadnej z propozycji i poddaję pod dyskusję przedstawiony powyżej pomysł. Rozwijamy się - to pozytywny znak. Pozdrawiam.
  Tomek
  Dodano:2007-11-07
  Też uważam że to niewiele a adres zancznie bardziej przyjazny. Wszystkie propozycje adresów są ok.
  Piach
  Dodano:2007-11-07
  Nawet jeżeli przyjmiemy najwyższy koszt utrzymania domeny: 200zł podzielone na 7 osób = niecałe 29zł./rok, to chyba nie wiele na głowę . Ja jestem za :
  borntofly.pl
  borntofly.com.pl
  borntofly.eu
  a
  grigorij
  Dodano:2007-11-07
  Sprawa nazwy domenowej przedstawia się tak, że musi to być termin, który będzie jednoznacznie mówił o tym czego dotyczy serwis. To pierwsza sprawa, a druga to to, że nie może być to długi wyraz bo wtedy wzrasta możliwość popełnienie błędu w nazwie a to z kolei odstrasza i irytuje tego, który strony szuka. Jeśli przyjąć te kryteria to z całym szacunkiem Grześku, ale Twoja propozycja musi mieć inną formę.
  Co się tyczy znajdywania strony przez wyszukiwarki internetowe to rejestracja serwisu tak, by występował w pierwszych trafieniach wyszukiwania związana jest z kosztami (dość sporymi). Ponieważ nasz serwis nie kieruje się względami komercji czy handlu w jakiejkolwiek formie, taka jego aktywność nie jest konieczna. Jeśli ktoś ma nas znaleźć to na pewno znajdzie, zresztą najlepszą formą reklamy jest przecież "polecenie od kolegów". Z tego czego byłem świadkiem na Bezmiechowej to raczej nasz "niewielki zakmięty światek" wie o nas doskonale.
  Serwis ma umieszczone w nagłówku słowa kluczowe więc za jakiś czas wyszukiwarki naucza się rozpoznawać naszą witrynę i efekt będzie podobny do tego jaki moglibyśmy uzyskać rejestrując naszą stronę. Sęk w tym że roboty, które podróżują po internecie i zbierają dane o serwisach muszą mieć trochę czasu na odwiedziny i u nas. Zatem cierpliwości :))
  Admin
  Dodano:2007-11-07
  Mam trochę inną propozycję, nie wiem czy dobrą sami rozważcie - nazwa naszej strony "Born to Fly" nie kojarzy się nikomu z Nami jako grupą oprócz samych Team`owców. Może nazwanie naszej strony np: www.rzeszowskiteamparalotniowy.pl lub www.paraglidingteamrzeszow.pl było by bardziej widoczne w wyszukiwarkach internetowych? (po wpisaniu na Google np: paragliding rzeszow)nasz link powinien wyskoczyć na pierwszej stronie - a może się mylę ?
  Może do skojarzenia strony w wyszukiwarkach potrzebne są słowa kluczowe np: paragliding, team, rzeszów, glajty, SOLteam, - jeżeli tak to czy można takie wpisać razem z domeną ?
  grigorij
  Dodano:2007-11-07
 • Wszelkie prawa zastrzeone. Materiay prezentowane w serwisie s wasnoci Teamu "Born to Fly".
  Kopiowanie materiaw bez zezwolenia zabronione.
  statystyka