Logowanie   ?> /td>
Rzeszowski Team Paralotniowy 

Zapytasz zapewne czemu "Born to Fly" ?
Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Każdy z nas zapytany o to samo odpowie Ci co innego ...
ale na pewno zrozumiesz jedno, ... że nie umiemy już inaczej. Nie umiemy NIE LATAĆ

W serwisie
HOME
Team i okolice
Piloci i Sympatycy
Galeria
Opisy wyjazdów i imprez
Miejsca do latania
Plikownia
Kontakt
Nasz dorobek
Nasz dorobek w OLC w 2008
Nasz dorobek w OLC w 2009
Nasz dorobek w OLC w 2010
Nasz dorobek w OLC w 2011
LiveTracks

Borny !OpenFly

Karpaty


Forum PG
Planowanie wyjazdów
Gdzie latać ?
Let's talk about ...
On-line Czat BTF ...
Żony i kochanki :)
Giełda sprzętu
... know how
... co nieco o sprzęcie
Forum PPG
Planowanie latania PPG
Let's talk about ...PPG
Godne polecenia
Znajomi w Sieci
Filmy
Szkoły paralotniowe
Serwisy pogodowe
...inne linki
xcc.paragliging.pl
XContest - punktacja dzienna

KSIĘGA GO¦CI
Polecane
Niviuk
Advance
SOL Paragliders
Ozone
UP

Rozwinięcie wątku:
Problem ze startami z Jaworzyny w Krynicy

Niestety-tak muszę rozpocząć swoje "wypociny". Niestety Jaworzyna Krynicka została w zasadzie z dniem dzisiejszym dla nas (czytaj paralotniarzy) zamknięta w sezonie zimowym!!! Przypomnę dla niewtajemniczonych, że poza niezłym szusowaniem Jaworzyna dawała coś, czego pewnie brakuje wszystkim wedrującym zimą na Słubicę, Czarną Kopę czy wreszcie Cergową. Tym czymś jest kolejka gondolowa. Wracając jednak do tematu: szef kolei gondolowej p. Łuszczewski pomimo podejmowanych prób negocjacji zmiany stanowiska definitywnie zabronił startów z trasy nr II. Pozostaje nam stare startowisko zlokalizowane pod knajpą o wdzięcznej nazwie KOLIBA (trzeba je na zime wyposażyć w żabki, poza tym nie jest tak komfortowe jak wspomniane wcześniej miejsca) A teraz jeszcze kilka słów o powodach, które wpłyneły na podjęcie takiej decyzji:jak się dowiedziałem ktoś (być może koledzy mają taka wiedzę) zaczepił glajtem o wyciąg orczykowy zlokalizowany na II-ce, była przerwa w ruchu, skargi ze strony zdenerwowanych narciarzy etc. Ten właśnie incydent stał sie przyczynkiem do wypędzenia nas z tgo startowiska. Piszę o tym nie bez kozery, chodzi o to aby nie psuć dobrych w sumie relacji z szefostwem kolejki oraz obsługą. Poza sezonem zimowym bowiem Jaworzyna otwiera się przed nami w całej okazałości a startowisko o wystawie E oraz E-S jest interesujące ze względów przelotowych, deniwelacja ma ok. 430 m licząc do lądowiska na parkingu i 370 do lądowiska na polanach. W razie jakichkolwiek zapytań chętnie służę pomocą, podaję dodatkowy nr telefonu kontaktowego: 723503554. Byle do wiosny
BlackJack


Dodano: 2009-03-02

kilka słów w uzupełnieniu: parę lat temu o ile dobrze pamietam Krauss-Japończyk probował tu latac na tandemie ale zdaje się, że miał małą przygodę w powietrzu i zrezygnowal z tego. Jaworzyna jak góra jest przewidywalna i nienajtrudniejsza (z pewnością w sezonie wiosenoo-letnio-jesiennym ma najłatwiejsze znane mi startowisko)Problem jest tylko z lądowaniem gdyz zasadnicze lądowisko znajduje sie w dosyc ciasnej dolinie i w warunkach termiki połaczonej z wiatrem powiedzmy 3-4 m/s bywa tam ckliwo!!! Wystarczy jednak wygrzebać sie na 400 m nad szczyt i juz nie ma tego problemu, można probować przelotu. Do tej pory oblatane zostały trasy do Muszyny, wierchomli, łabowej i fajny trójkat: Jaworzyna - wieś Jastrzębik - g. Parkowa - jaworzyna (tu wylądowałem, wypiłem piwo- ma się rozumieć bezalkoholowe i poleciałem do samochodu :-))) Zaplanowany mam trójkąt:Jaworzyna-g.Parkowa.Muszyna-Jaworzyna, ktory niestety w ubieglym roku byl nie do ugryzienia.
blackjack
Dodano:2009-03-09
W związku z tą historią przypomniało mi się jak to na Gubałówce startowała sobie para w tandemie, niestety drzewa były za wysokie :) Byłem właśnie ciekaw czy Jaworzynie ktoś lata ale nie po wyciągach ;)
amigo1
Dodano:2009-03-08
Jestem za...
Andrzej
Dodano:2009-03-04
Może się kiedyś wybierzemy do tej Krynicy - bliżej niż na Skrzyczne o połowe a górek na kierunek E u nas niestety nie ma. Dla mnie ta górka ma zdecydowaną zaletę - nie trzeba na nią wyłazić.
W@cek
Dodano:2009-03-04
A ona za oknem już tuż tuż. Trochę ostry ten szef. Każdy może mieć sytuację awaryjną. A nie myśli on o wyrzucaniu ze stoku narciarzy, bo wjeżdżają w snowbordzistów? Pytanie retoryczne - no cóż prawa rynku i nie ma się co dziwić. Dobrze, że choć poza sezonem mamy dostęp do II. A więc powinienem kiedyś z tego skorzystać.
Tomek
Dodano:2009-03-03
Wszelkie prawa zastrzeone. Materiay prezentowane w serwisie s wasnoci Teamu "Born to Fly".
Kopiowanie materiaw bez zezwolenia zabronione.
statystyka