Logowanie   ?> /td>
Rzeszowski Team Paralotniowy 

Zapytasz zapewne czemu "Born to Fly" ?
Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Każdy z nas zapytany o to samo odpowie Ci co innego ...
ale na pewno zrozumiesz jedno, ... że nie umiemy już inaczej. Nie umiemy NIE LATAĆ

W serwisie
HOME
Team i okolice
Piloci i Sympatycy
Galeria
Opisy wyjazdów i imprez
Miejsca do latania
Plikownia
Kontakt
Nasz dorobek
Nasz dorobek w OLC w 2008
Nasz dorobek w OLC w 2009
Nasz dorobek w OLC w 2010
Nasz dorobek w OLC w 2011
LiveTracks

Borny !OpenFly

Karpaty


Forum PG
Planowanie wyjazdów
Gdzie latać ?
Let's talk about ...
On-line Czat BTF ...
Żony i kochanki :)
Giełda sprzętu
... know how
... co nieco o sprzęcie
Forum PPG
Planowanie latania PPG
Let's talk about ...PPG
Godne polecenia
Znajomi w Sieci
Filmy
Szkoły paralotniowe
Serwisy pogodowe
...inne linki
xcc.paragliging.pl
XContest - punktacja dzienna

KSIĘGA GO¦CI
Polecane
Niviuk
Advance
SOL Paragliders
Ozone
UP

 Proponowane przez TEAM miejsca do latania:
Charakterystyka miejsca:
Cergowa

Góra Cergowa koło Dukli. Wspaniałe miejsce do latania żaglowego i termicznego. Góra ma bardzo duży potencjał. Przy niewielkim wietrze ok. 3 m/s zaczyna się żagiel, który wynosi i utrzymuje do 500 m ponad lądowisko. Kierunki N i NE, Wysokość startowiska 248 m. Start bardzo trudny (przecinka w lesie na dużej stromiźnie. Dojazd od strony wsi Jasionka.
Fotki
Więcej danych w opisie

Arek


Dodano: 2007-09-10

Cergowa to masyw górski położony koło Dukli o rozpiętości ok. 2-3 km. Jest to góra, którą można określić jako jedyną w swoim rodzaju. Ten przydomek można przypisać wielu powodom. Mało mówić ale to pierwsza góra na której naprawdę polatałem. Do miejsca podejścia podjeżdża się od strony wsi Jasionka i tam na ostatnim ostrym zakręcie należy skręcić w prawo w drogę gruntową i jechać do najbliższych krzaków. Tam można postawić samochód po lewej stronie drogi na nieużytkach. Jak dotąd nikt nie ścigał. Z miejsca postoju do granicy lasu jest ok. 1,5 km podejścia przez łąki i pola uprawne. Nie należy się śpieszyć, bo teren cały czas pnie się w górę i nie wiadomo kiedy w połowie drogi ma się już dość podejścia a to dopiero przedsmak tego co czeka dalej. Należy kierować się na przecinkę - "okno" w lesie mniej więcej w połowie wysokości góry. Od granicy lasu zaczyna się Hard Core. Podejście w stylu kolankowo-łokciowym trwa aż do samego startowiska. Ważna rada to: idziemy zawsze tam gdzie są drzewa. Nie ma drzew - nie ma podejścia ! Startowisko to okno w lesie o wymiarach, które pozwalają na rozłożenie jedynie jednego skrzydła przypinanego spinaczami do rozpiętej na startowisku linki. Konieczność, która podyktowana jest stromizną. Start wyłącznie klasyczny i tylko jedna próba. Nie ma miejsca i czasu na alpejkę. Dla niezdecydowanych pilotów doradzam łatwiejsze górki. Za to po starcie jazda do góry już przy 3 m/s. Cergowa to góra z dużym potencjałem żaglowym ale i mocną termiką. Żagiel 3 m/s potrafi wynieść i utrzymać glajta z pilotem na wysokości ok 500 m ponad lądowisko. Kominy odrywają się zwykle u podstawy lasu. Na Cergowej dokładnie słychać nadejście komina. Lądowisko rozległe i łatwe. Po zlocie uważać na lądowanie przy granicy lasu. Czasami można się zdziwić noszeniem kilka metrów nad ziemią. Z własnego doświadczenia wiem, że na Cergową można wejść tylko trzy razy. Na czwarte podejście nie ma już sił. Końcowy lot można z powodzeniem zaplanować w kierunku postoju samochodów. Tam też lądowisko jest bardzo przyjazne. Cergowa to świetne miejsce na latanie. Niestety ostatnio mamy mało dni z wiatrem o kierunki N i NE.
Arek
Dodano:2008-12-30
Na szczęście już nie trzeba paszportów, aby przekroczyć granicę ze Słowacją, co wcale nie jest rzadkością na tym startowisku.
Tomek
Dodano:2008-04-30
Nadmienię jeszcze, że wybierając się na Cergową warto zabrać ze sobą kilka spinaczy do przypięcia skrzydła i piłkę do wycięcia wciąż zarastającego startowiska.
Grzegorz W
Dodano:2007-09-11
Wszelkie prawa zastrzeone. Materiay prezentowane w serwisie s wasnoci Teamu "Born to Fly".
Kopiowanie materiaw bez zezwolenia zabronione.
statystyka