Logowanie   ?> /td>
Rzeszowski Team Paralotniowy 

Zapytasz zapewne czemu "Born to Fly" ?
Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Każdy z nas zapytany o to samo odpowie Ci co innego ...
ale na pewno zrozumiesz jedno, ... że nie umiemy już inaczej. Nie umiemy NIE LATAĆ

W serwisie
HOME
Team i okolice
Piloci i Sympatycy
Galeria
Opisy wyjazdów i imprez
Miejsca do latania
Plikownia
Kontakt
Nasz dorobek
Nasz dorobek w OLC w 2008
Nasz dorobek w OLC w 2009
Nasz dorobek w OLC w 2010
Nasz dorobek w OLC w 2011
LiveTracks

Borny !OpenFly

Karpaty


Forum PG
Planowanie wyjazdów
Gdzie latać ?
Let's talk about ...
On-line Czat BTF ...
Żony i kochanki :)
Giełda sprzętu
... know how
... co nieco o sprzęcie
Forum PPG
Planowanie latania PPG
Let's talk about ...PPG
Godne polecenia
Znajomi w Sieci
Filmy
Szkoły paralotniowe
Serwisy pogodowe
...inne linki
xcc.paragliging.pl
XContest - punktacja dzienna

KSIĘGA GO¦CI
Polecane
Niviuk
Advance
SOL Paragliders
Ozone
UP

 Proponowane przez TEAM miejsca do latania:
Charakterystyka miejsca:
Słubica - Słowacja

Slubica - 1129m npm (deniwelacja 530m) Kierunki do startu W,SW.
Slubica to jeden z wierzchołków malowniczego pasma Branisko położonego obok miasta Spisske Podhradie, nieopodal znajdują się ruiny największego zamku na Słowacji Spisskiego Hradu, a oddali roztacza się malowniczy widok Tatr Wysokich. Podejście na Slubicę z plecakiem trwa około 1,5h ale widok z góry rekompensuje wszelkie trudności. W sezonie bez najmniejszych problemów można wykręcić się pod chmury i udać na przelot. Galeria
Więcej danych w opisie Arka

Grzegorz W.


Dodano: 2007-09-28

Jedna chyba z najlepszych górek na której byliśmy. Jedno jest pewne, że zapewnia wiele niezapomnianych wrażeń. Atutem Slubicy jest jej wysokość 1129m n.p.m. no i deniwelacja, która wynosi ok. 530 m. Zasadniczo na górę można dostać się autem, oczywiście terenowym. Strome, czasem kamieniste podejście mimo że po utwardzonej drodze wyklucza użycie samochodu osobowego. Widok ze Slubicy można nazwać bajkowym szczególnie w wiosenne dni kiedy widoczne są jeszcze ośnieżone szczyty Tatr wysokich a na przedpolu rysuje się zarys Spiskiego Hradu. Piesze podejście trwa ok 1 godz. 15 minut i hmmm. jest niemal skrajnie wyczerpujące zakładając, ze idzie się z plecakiem ważącym ponad 20 kg. Zalecam do pieszego podejścia kije treckingowe i dużo wody (balast może nie wystarczyć w słoneczne dni). Startowisko znajduje się na samym szczycie i nie jest specjalnie szerokie i długie. Wymaga zdecydowania przy starcie szczególnie w warunkach bezwietrznych. Teren startowiska jest pozyskany przez wycinkę więc trzeba się liczyć z ewentualnością zahaczenia linką o pozostałości po wycince. Starty raczej alpejskie i szybki rozbieg bo można zahaczy o co prawda małe ale upierdliwe choinki na starcie (jest ich tylko dwie, ale zawsze któraś da znać o sobie :). Z doświadczenia na Slubicy nosi prawa i lewa strona zależy od kierunku wiatru. Lądowisko bardzo, bardzo rozległe i to jest kolejny atut Slubicy. Należy się jednak planować raczej blisko miejsca skąd odbiera samochód albo u wejścia do lasu ponieważ teren lądowań jest dość pofałdowany i czasem zajmuje dużo czasu i sił dotarcie do miejsca gdzie stoi samochód. Jeśli chodzi o infrastrukturę to jest tu raczej ubogo. W grę wchodzą dwie knajpy w wiosce, ale w niedzielę są raczej zamknięte. Wyjeżdżając na Slubicę należy zatem zaopatrzyć się w prowiant no i coś do picia. Zalecam zabranie kawy w termosie. Podsumowując to jedno z miejsc (ok. 180 km. od Rzeszowa więc stosunkowo nie daleko) do których chętnie się wraca.
Arek
Dodano:2008-12-30
Polecane jest wejście każdemu kto chce zrzucić parę kilo. Każde wejście to około 2 kg wagi mniej. Empirycznie sprawdziłem na swojej osobie.
Tomek
Dodano:2007-09-28
Piesze wejście na Slubicę ze sprzętem pozostawia w psychice niezacieralne ślady.
Arek
Dodano:2007-09-23
Wszelkie prawa zastrzeone. Materiay prezentowane w serwisie s wasnoci Teamu "Born to Fly".
Kopiowanie materiaw bez zezwolenia zabronione.
statystyka