Logowanie   ?> /td>
Rzeszowski Team Paralotniowy 

Zapytasz zapewne czemu "Born to Fly" ?
Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Każdy z nas zapytany o to samo odpowie Ci co innego ...
ale na pewno zrozumiesz jedno, ... że nie umiemy już inaczej. Nie umiemy NIE LATAĆ

W serwisie
HOME
Team i okolice
Piloci i Sympatycy
Galeria
Opisy wyjazdów i imprez
Miejsca do latania
Plikownia
Kontakt
Nasz dorobek
Nasz dorobek w OLC w 2008
Nasz dorobek w OLC w 2009
Nasz dorobek w OLC w 2010
Nasz dorobek w OLC w 2011
LiveTracks

Borny !OpenFly

Karpaty


Forum PG
Planowanie wyjazdów
Gdzie latać ?
Let's talk about ...
On-line Czat BTF ...
Żony i kochanki :)
Giełda sprzętu
... know how
... co nieco o sprzęcie
Forum PPG
Planowanie latania PPG
Let's talk about ...PPG
Godne polecenia
Znajomi w Sieci
Filmy
Szkoły paralotniowe
Serwisy pogodowe
...inne linki
xcc.paragliging.pl
XContest - punktacja dzienna

KSIĘGA GO¦CI
Polecane
Niviuk
Advance
SOL Paragliders
Ozone
UP

Rozwinięcie w±tku:
Cergowa w sobotę. Termin wyjazdu: 2009-03-14

Zapowiada się fajna pogoda, więc może uda się oblatać Cergowę. Kierunek i siła ma być wystarczająca. Trzeba zabrać jakąś siekierkę lub piłę do drewna. Spadło nam drzewo na startowisko. Spinacze z linkami też by się przydały. Tamte pourywane i poniszczone.
parafik


Dodano: 2009-03-12
Dodaj komentarz do w±tku ...
Co do usuwania drzew to już kiedyś pisałem na ten temat. Nic nie zmienia fakt, iż właściciel zgodzi się na jego usunięcie. Inaczej sprawa przedstawia się w odniesieniu do usuwania powalonych siłami natury drzew. .............................. Po wszystkim dajcie znać jak poszło i co jeszcze trzeba byłoby zrobić w kolejnym etapie.
Tomek
Dodano:2009-03-14
ja ruszam o 7 więc będziemy z Piotrkiem pod górką ok 9:30
Piach
Dodano:2009-03-13
Fajnie że jest nas tyle. teraz tylko o której godzinie zaczniemy to wszystko. ¦niegu leży jeszcze trochę, ile nie wiem może około 20 cm.
parafik
Dodano:2009-03-13
Ja mam gdzieś stare długie szpilki zakończone oczkami (lepsze niż pręt) wiem że Wacek też kupił spinacze, mocniejsze niż te od bielizny (coś jak stolarskie), może by były, też przyniosę dla porównania.
Misiek W.
Dodano:2009-03-13
kupiłem juz sznurek do przykazania spinaczy i jakieś inne spinacze niz do bielizny bo te akurat słabo trzymają materia z ktorego sa uszyte moze ktoś chetny ewentualnie zabrać drewniane dla porównania ktore beda lepsze mam tez prety metalowe zeby przywiązać do nich owe sznurki ;)
Lecha
Dodano:2009-03-13
Co do sniegu to mysle ze jest bo bylem w czwartek na dzialach i bylo a jak jest na poludniu to i na polnocy tym bardziej . Mysle ze i tak jest sporo pracy najlepiej by bylo zacząć od wycinki drzew jeśli by bylo zezwolenie od właścicieli i oczyszczenie samego startowiska z badyli i pnączy które zaczną na wiosnę odrastać ładnie .Ja wezme ze soba pile i siekierke a wiec komuś udzielę niebezpieczne narzędzie do raki jak bedzie trzeba ;)
Lecha
Dodano:2009-03-13
Hejka, mam pytanie. Czy na cergowej na północnym stoku lezy śnieg? Jeśli tak to jak gruba jest jego warstwa? Ja moge wpaść jutro. Jak Tomek będzie chętny to i w czwartek pojadę. Jal leży sniego to chyba nici ze schodków, a myśle że to jest duże ułatwienie podczas wychodzenia, większe niż poręcze.
Misiek W.
Dodano:2009-03-13
Na weekend mogę nie dać rady. Najbardziej pasowałby mi jakiś dzień w tygodniu (najlepiej któryś czwartek, piątek - jak nic nieprzewidzianego w pracy nie wyskoczy). Może ktoś przyłączyłby się do mnie i stworzylibyśmy drugą ekipę. Jest jedno ale - nie mam żadnego sprzętu, ale kiedyś wspinałem się po drzewach i mogę zacząć od próby zamontowania wskaźnika wiatru, czy też odnowienia olinowania. W tym pierwszym przypadku asekuracja konieczna.
Tomek
Dodano:2009-03-13
Ja w ten weekend nie dam rady (choróbsko mnie złapało)ale do zrzutki na pilarza się dokładam.
Andrzej
Dodano:2009-03-13
Na razie jest nas trzech. Coś słabo. Ludzie ruszcie się!! Każdy woli polatać, ale jeżeli nic nie zrobimy to na Cergowej będzie to niemożliwe.
Piach
Dodano:2009-03-13
Kilka przydatnych wiadomości: 1. Dowiedziałem się czyje są lasy w okolicy startowiska trzeba tylko pójść w te domy i pogadać z właścicielami. 2. Drzewka powyżej startu należą do rezerwaty 1000-Lecia więc są nietykalne. 3. Spadło nam drzewo na startowisko. Z tego co widziałem jego gałęzie zalegają nam na starcie. Trzeba to usunąć. 4. Załatwiłem pilarza tak więc mamy osobę która pomoże nam w cięciu tego drzewa. Z tego ci wiem u niego cena atrakcyjna. Zreszta sam kiedyś obiecał a ja takich rzeczy nie zapominam. Co należy zrobić: 1. Na początek usunąc zalegające drzewo aby mieć możliwość startów. 2. W razie zgody właścicieli będziemy mogli poszerzyć start o tyle o ile będzie to możliwe. Wszystkie drzewo trzeba będzie złożyć na dole startowiska. 3. Pasuje zrobić jakieś miejsce dla tych którzy mozolą się przed startem. 4. Jakaś fajna półeczka na górze też by się przydała. Umożliwiłaby łatwe poruszanie się nad startowiskiem. 5. Schodeczki do zejścia z którego odpalamy ( są niby z prawej strony ale z lewej też by nie zaszkodziły. W miejscu skrzydła też by się przydały. 6. Oczyszczenie wciąż zarastającego startowiska. To chyba każdy wie, ale nie zaszkodzi napisać. 7. Schodeczki od samego dołu, czyli od miejsca gdzie zaczyna się HardCore. Poręczówkę też nie zaszkodzi poprawić - jest luźna. 8. Kiedyś ktoś podsunął pomysł aby na czubku jodły (tej słynnej pod startem) umieścić chorągiewkę. Pomysł rewelacyjny. Co będzie nam potrzebne: 1. Jakaś saperka. Ja posiadam to wezmę. 2. Piłka do ciecia drzewa. 3. Toporki (siekierki). 4. Nie zaszkodzi zaprać jakieś liny i karabinka zapasowego. 5. Po około 10 zł dla pilarza Myślę że to tyle. Jest to sporo roboty więc trzeba to rozłożyć na kilka dni. Podsyłajcie swoje pomysły. Może te moje nie są najlepsze (pisane na szybko). Fajnie byłoby aby zebrała się duża ekipa. czym nas więcej tym efektywniejsza praca. To by było na tyle.
parafik
Dodano:2009-03-12
Pasuje się zebrać i w końcu zacząć oczyszczać startowicho. Ja jadę z Mielca i mam w aucie 3 wolne miejsca.
Piach
Dodano:2009-03-12
Wszelkie prawa zastrzeone. Materiay prezentowane w serwisie s wasnoci Teamu "Born to Fly".
Kopiowanie materiaw bez zezwolenia zabronione.
statystyka