Logowanie   ?> /td>
Rzeszowski Team Paralotniowy 

Zapytasz zapewne czemu "Born to Fly" ?
Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Każdy z nas zapytany o to samo odpowie Ci co innego ...
ale na pewno zrozumiesz jedno, ... że nie umiemy już inaczej. Nie umiemy NIE LATAĆ

W serwisie
HOME
Team i okolice
Piloci i Sympatycy
Galeria
Opisy wyjazdów i imprez
Miejsca do latania
Plikownia
Kontakt
Nasz dorobek
Nasz dorobek w OLC w 2008
Nasz dorobek w OLC w 2009
Nasz dorobek w OLC w 2010
Nasz dorobek w OLC w 2011
LiveTracks

Borny !OpenFly

Karpaty


Forum PG
Planowanie wyjazdów
Gdzie latać ?
Let's talk about ...
On-line Czat BTF ...
Żony i kochanki :)
Giełda sprzętu
... know how
... co nieco o sprzęcie
Forum PPG
Planowanie latania PPG
Let's talk about ...PPG
Godne polecenia
Znajomi w Sieci
Filmy
Szkoły paralotniowe
Serwisy pogodowe
...inne linki
xcc.paragliging.pl
XContest - punktacja dzienna

KSIĘGA GO¦CI
Polecane
Niviuk
Advance
SOL Paragliders
Ozone
UP

 Lista sprawozdań z wyjazdów TEAMowych:
Rozwinięcie wątku:
PerfectFly - Szkoła Stefana i Petera Vyparinów

PerfectFly

Szkoła PerfectFly mieści się na Słowacji i jest prowadzona przez dwóch instruktorów Stefana i Petera Vyparinów. Są oni cenionymi pilotami na Słowacji czego dowodem są ich osiągnięcia w tym sporcie.
Szkoła mieści się w Plavnicy, miejscowości położonej mniej więcej 20 km od granicy Polskiej. Dojazd od Rzeszowa od strony Piwnicznej lub Barwinka. Jedna i druga trasa ma swoje zalety i wady.
Szkoła Stefana i Petera dysponuje własnym miejscem zakwaterowania, które sprzyja "ciekawym wieczornych Polaków rozmowom". Chata mieści się w Hajtovce i oferuje ok. 12 miejsc noclegowych (na wcisk wejdzie więcej). Oprócz tego niedaleko znajduje się również pensjonat "Sylvia", w którym również można zapytać o nocleg. Co prawda komfortem nie poraża, ale jest całkiem miło. Zresztą na wyjeździe zawsze chodzi o latania a nie o pobyt na wczasach typu "all inclusive".
Zajęcia w szkole organizowane są trybem "jak jest warun to się lata". Taki klimat sprzyja wielu chwilom spędzonym w powietrzu a nie na ziemi. Zajęcia teoretyczne odbywają się podczas wyjazdów. Ta forma częstokroć jest dużo bardziej pożyteczna z uwagi na to, że na bieżąco i na przykładach kolegów człowiek widzi o czy mówi instruktor a to bardzo istotne. Można powiedzieć, że szkoła uczy praktycznie.
Należy zauważyć, że Stefan i Peter od razu szkolą swoich kursantów do latania termicznego. Początkowo adepci pilotów sterowani są zdalnie przez radio, które posiada każdy kursant by stopniowo samemu podejmować stosowne do aktualnych warunków decyzje. Instruktor interweniuje tylko kiedy musi. Młodzi adepci po jednym lub dwóch dniach przygotowania do latania na zasadzie nauki stawiania i kontroli naziemnej nad skrzydłem włączają się w zajęcia grupy zaawansowanej. To sprawia, że atmosfera jest jedyna i niepowtarzalna zarówno dla tych początkujących jak i tych zaawansowanych. Czuje się klimat prawdziwego latania.
Szkolenie odbywa się na sprzęcie szkoły PerfectFly a także, jeśli ktoś sobie życzy na jego własnym. Instruktorzy dobierają klasę skrzydeł do umiejętności kursanta zaobserwowanych w czasie szkolenia. Dysponują bezpiecznymi skrzydłami
Stefan i Peter oferują zakup sprzętu po kursie zarówno nowego ja i używanego. Doradzą, pomogą i pozwolą na próby.
Po kursie praktycznym zdaje się egzamin i na podstawie zdobytych doświadczeń i obserwacji Instruktorzy przydzielają klasę pilotowi IPPI (2,3,4). Dalej wystarczy tylko odczekać ok. 2 tyg. by papiery przyszły na adres i cieszyć się uprawnieniami. Kurs w tej szkole zapewnia wiele ciekawych przeżyć, nawiązywaniu nowych znajomości a także, co pewnie najważniejsze daje możliwość latania na Słowacji i odwiedzenia naprawdę pięknych miejsc do których z chęcią się wraca. ... My wracamy :) Czego i Wam życzymy :))
Arek


Dodano: 2007-11-23

Witam jestem tu nowy chialbym nauczyc sie latac moze mi ktos powiedziec ile kosztuje taki kurs na słowacji i ile trwa? z grory dziekuje za odpowiedz
gumis
Dodano:2011-07-14
przeprszam za kilka błedów, które wtargneły w moją wypowiedź!!!! obiecuję poprawę!!!
blackjack
Dodano:2009-01-03
musze dodać, że od ubiegłego roku próbuje i ja swoich sił w niełatwym dziele przekazywania wiedzy kurstantom. dzieki temu ja podnosze poziom swoich dydatktycznychg umiejetmości i jak mniemam Ci, których szkolenie narzekaja na niekompetencje instruktora. Moja działak to nauka startów i przyjmowanie kursantów na ladwoiski, myśle, że nie powinni z tego powodu narzekać a to, że mówie i to nie najgorzej po polsku przspieszy niejeden start - dobrze jest mieć swojego człowieka w takim miejsvu (tak myślę ;-)))
blackjack
Dodano:2009-01-03
Obiektywnie rzecz ujmując szkołę polecam również początkującym paralotniarzom. Stefan, Peter i pomagający im Joszko potrafią nauczyć. W pierwszych dniach osoby nie mające dotychczas nic do czynienia z lataniem, albo tak jak ja wykonujące co najwyżej krótkie zloty z pagórków o deniwelacji do 100m, mogły poprzebywać w powietrzu po kilkanaście minut. Wprawdzie byliśmy sterowani przez radio jak modele, ale przeżycia pozwoliły nam na pokonanie strachu, a przede wszystkim na zrozumienie podstawowych możliwości i technik latania. Już w trzecim dniu szkolenia byłem 700m ponad start - takich doznań się nie zapomina. A co najważniejsze dobrana grupa uczestników szkolenia zaszczepiła we mnie chęć przebywania w powietrzu. Mimo wielu obowiązków, jakie realizuję na codzień jestem w stanie rzucić prawie wszystko i ... polecieć. To swoboda, dreszczyk emocji, uczucie bliskiego obcowania z naturą i zależności od niej, możliwość bycia w powietrzu, daje mi siłę na kolejne dni, ale też pozwala czuć, że nie marnuję swego życia - to pasja.
Tomek
Dodano:2007-09-23
Wszelkie prawa zastrzeone. Materiay prezentowane w serwisie s wasnoci Teamu "Born to Fly".
Kopiowanie materiaw bez zezwolenia zabronione.
statystyka