Logowanie   ?> /td>
Rzeszowski Team Paralotniowy 

Zapytasz zapewne czemu "Born to Fly" ?
Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Każdy z nas zapytany o to samo odpowie Ci co innego ...
ale na pewno zrozumiesz jedno, ... że nie umiemy już inaczej. Nie umiemy NIE LATAĆ

W serwisie
HOME
Team i okolice
Piloci i Sympatycy
Galeria
Opisy wyjazdów i imprez
Miejsca do latania
Plikownia
Kontakt
Nasz dorobek
Nasz dorobek w OLC w 2008
Nasz dorobek w OLC w 2009
Nasz dorobek w OLC w 2010
Nasz dorobek w OLC w 2011
LiveTracks

Borny !OpenFly

Karpaty


Forum PG
Planowanie wyjazdów
Gdzie latać ?
Let's talk about ...
On-line Czat BTF ...
Żony i kochanki :)
Giełda sprzętu
... know how
... co nieco o sprzęcie
Forum PPG
Planowanie latania PPG
Let's talk about ...PPG
Godne polecenia
Znajomi w Sieci
Filmy
Szkoły paralotniowe
Serwisy pogodowe
...inne linki
xcc.paragliging.pl
XContest - punktacja dzienna

KSIĘGA GO¦CI
Polecane
Niviuk
Advance
SOL Paragliders
Ozone
UP

 Lista sprawozdań z wyjazdów TEAMowych:
Rozwinięcie wątku:
2008-05-28 Cergowa – znowu środa :D

Znowu środa, znowu urlop i nadzieje na latanko na Cergowej. Prognozy dość dobre więc trzeba jechać. Obudziły mnie promienie słońca i piękne błękitne niebo, więc nie czekałem z wyjazdem i pod górką byłem już o 9. Po drodze entuzjazm malał bo im dalej tym niebo było bardziej zakitowane. Rano Cergowa była w chmurach, ale nic przecież nie przyjechałem tu dla przyjemności tylko polatać. Na startowisku okazało się że podstawa się podniosła ale niewiele może o jakieś 100m. Na szczęście wiało stabilne 3-4 m/s idealnie pod stok. Dołączyli do mnie Witek R. z Marcinem (tego dnia zającem), Andrzejem i … no właśnie przepraszam ale imię jeszcze jednego kolegi wyleciało mi z głowy. Po chwili dojechali Sylwia z Tomkiem. No nic dobry i żagiel. Najpierw Marcin, Ja i Witek. Fajny żagielek pozwalał na zabawę przy górce. Po jakimś czasie pojawiły się prześwity i zaczęła pracować termika. Podstawy niziutko ok. 350m nad start. Trudno trzeba i takie warunki wykorzystać. Dolatywałem sobie do „podstawy” i spiralą schodziłem nad startowisko. Fajna zabawa, jednak po jakimś czasie znudziło mi się wiszenie nad górką. Podstawy się podniosły do 600 m nad start. Rzuciłem przez radio, że idę na przelot (a co chociaż do Barwinka dolecę). Wysokości mało a skoro nikogo nie było ze mną więc dokręciłem jeszcze jakieś 200 m w chmurze i leciałem na kompas. To była słuszna decyzja bo przeskakując z chmurki na chmurkę dobiłem do Barwinka z niewielkim zapasem wysokości. Tak jak ostatnio samolot z czerwoną gwiazdą mnie nie zawiódł. Noszonko i znów podstawa. W wykręcaniu kominów skutecznie przeszkadzał mi silny wiatr (na trymowej z wiatrem miałem 80km/h) jak zgubiłem noszenie to już nie dało rady do niego wrócić, do tego kominy były strasznie pochylone i pourywane. Na pewnej wysokości się kończyły i znów pojawiały kilkaset metrów dalej. Tak doleciałem w okolice ¦widnika i dalej za Strapkov. Noszenia były coraz bardziej poszarpane i powietrze zrobiło się bardzo turbulentne. Wysokość niewielka, a kręcenie 0,5 0,nic spychało coraz bardziej do czarnej d… Nie pchałem się na zawietrzną następnej górki bo te noszenie pojawiały się i znikały a dalej to już tylko las. Klapy i lądowanie na wstecznym. Warunki były trudne, ale dało się coś z tego wycisnąć. Znów lekcja cierpliwości i walka w parterze.
Powrót udał się baz problemów. Długo nie czekałem na stopa. Zatrzymał się Polski tir. Chłopaki wracali z Bułgarii i dowieźli mnie do samej Dukli.
Taki mały tip: jeżeli będziecie łapać stopa na słowacji i jesteście przy trasie gdzie jeżdżą Polskie tiry dobrze mieć na plecaku czy w jakimś widocznym miejscu PLkę lub coś biało czerwone. Chlopaki mówili, że prędzej tak coś można złapać. Ja będę ze sobą zabierał kartkę i flamaster do napisania gdzie chcę dojachać - to też pomaga.
kilka fotek tutaj:
oby jak najwięcej takich wyjazdów.
Piach
Piach


Dodano: 2008-05-29

dla mnie tez te srody sa na cergowej bardzo UDANE dzieki Witkowi R ktory to juz o 5 rano byl u mnie z mysla ze dzisaj jedziemy polatac na cergowa :) warunki puzniej troche ostre jak na mojego voxa szkoda ze niewszyscy polatali tego dnia dzieki wszystkim za wspolna zabawe pozdrawiam marcin L (TEGO DNIA ZAJAC)

a tu lineczke do fotek z tego dnia  

http://picasaweb.google.com/paralotniarz19/28MajCergowaIGogoW 


VOXIK
Dodano:2008-05-30

Chyba własnie dodać punkty bo to jest dopiero sztuka tak sie urwać z pracy i jeszcze tak zalatać (napisała ta co ma z tym największe problemy ;). Gratulacje oczywiście.

Pozdrawiam

Sylwia 


słonko
Dodano:2008-05-29

"Listonosz zawsze dzwoni dwa razy" ... a "Piachu lata zawsze w środy" :)

Wielkie gratulacje dla naszego Leadera Teamowego za kolejny spektakularny pokaz pilotarzu Smile Oby takich więcej.


Arek
Dodano:2008-05-29
Gratulacje kolejnego przelotu - ale za to latanie w tygodniu powinni Ci obniżyć punktację na xcc. Wink
grigorij
Dodano:2008-05-29
Wszelkie prawa zastrzeone. Materiay prezentowane w serwisie s wasnoci Teamu "Born to Fly".
Kopiowanie materiaw bez zezwolenia zabronione.
statystyka