Logowanie   ?> /td>
Rzeszowski Team Paralotniowy 

Zapytasz zapewne czemu "Born to Fly" ?
Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Każdy z nas zapytany o to samo odpowie Ci co innego ...
ale na pewno zrozumiesz jedno, ... że nie umiemy już inaczej. Nie umiemy NIE LATAĆ

W serwisie
HOME
Team i okolice
Piloci i Sympatycy
Galeria
Opisy wyjazdów i imprez
Miejsca do latania
Plikownia
Kontakt
Nasz dorobek
Nasz dorobek w OLC w 2008
Nasz dorobek w OLC w 2009
Nasz dorobek w OLC w 2010
Nasz dorobek w OLC w 2011
LiveTracks

Borny !OpenFly

Karpaty


Forum PG
Planowanie wyjazdów
Gdzie latać ?
Let's talk about ...
On-line Czat BTF ...
Żony i kochanki :)
Giełda sprzętu
... know how
... co nieco o sprzęcie
Forum PPG
Planowanie latania PPG
Let's talk about ...PPG
Godne polecenia
Znajomi w Sieci
Filmy
Szkoły paralotniowe
Serwisy pogodowe
...inne linki
xcc.paragliging.pl
XContest - punktacja dzienna

KSIĘGA GO¦CI
Polecane
Niviuk
Advance
SOL Paragliders
Ozone
UP

 Lista sprawozdań z wyjazdów TEAMowych:
Rozwinięcie wątku:
7 II 2009r. - Kwadrans na Działach

Po godzinnym wyczekiwaniu w samochodzie na słabszy wiatr doczekaliśmy się 6-8 m/s. Szybkie przygotowania i nogi oderwały się od ziemi. Słabe, ale ciągłe noszenia pozwalały wyjść na kilkadziesiąt metrów nad start. Jednak im wyżej tym mocniej wiało i rozpoczęło się balonowanie. Początkowo było spokojnie, ale po kilku minutach już tylko speed pozwalał na przebywanie przed górką. W pewnej chwili trzeba było wcisnąć drugą belkę, aby nie przemieszczać się do tyłu. To był ostatni sygnał, by bezpiecznie wylądować, a więc uszy i full speed. Po chwili oprócz DHV 1-2 Witka i mojego, także trochę szybsze Synergy znalazły się na lądowisku. Drugi raz z rzędu mój GPS (Garmin 60 Csx) stracił na kilka sekund sygnał i track wygląda trochę dziwnie (lot z prędkością ok. 100-120km/h nawet pod wiatr). Miał ktoś z Was taki przypadek? Może wiecie jak temu zaradzić?
Tomek


Dodano: 2009-02-09

Już to zrobiłem. Jak chcesz to pooglądaj http://xcc.paragliding.pl/module.php?id=21&l=pl&contest=PL&date=20081001&reference=1e61e9e60bd578b0.
Tomek
Dodano:2009-02-12
Miałem identyczny problem i po wywal eniu przyciągania do drogi i ustawieniu stałego czasu zapisu wszystko jest ok. ¦lad nie jest kwadratowy. Dziwne prędkości wynikają z błędu położenia. Wywal błędne punkty i będzie ok. Nie nam netu i pisze z komórki ale jak będe w domu to jeszcze pogadamy. Wrzuc trak.
Wacek
Dodano:2009-02-11
Przeglądnąłem zapis na GPS-ie i okazuje się, że zarejestrowane są wszystkie punkty (w interwale co 3 sek.). Wgrałem więc tracka na nowo do XCC i o dziwo ... nic to nie zmieniło. Morał z tego taki koniec latania na Działach trzeba jechać na konkretną górkę. A czy widzieliście, że Słowacy w styczniu latali na Slubicy (po 10km)i Maglovcu (jeszcze tu nie byliśmy).
Tomek
Dodano:2009-02-11
e to juz nic z niego nie bedzie - wyrzuc go albo daj komus ;)
payonk
Dodano:2009-02-10
Zakłócenia spowodowane telefonem odpadają. Telefon miałem w kurtce, a na Bukowej Horce, nawet gdy leżał na kokpicie nie powodował zakłóceń. Antena raczej też nie wchodzi w rachubę, bo cały zapis byłby dziwny, a w moim przypadku problem pojawia się 2-3 razy na 10 minut i jak na razie tylko na Działach. Sam zapis wygląda trochę tak jak pisze Grzesiek - "kwadratowo" - track: http://xcc.paragliding.pl/module.php?id=21&l=pl&contest=PL&date=20081001&reference=1e61e9e60bd578b0. Na Garniaku na razie nie znalazłem nic konkretnego na ten temat.
Tomek
Dodano:2009-02-10
true... true... ;)
payonk
Dodano:2009-02-10
Telefon Komórkowy jak jest włączony czasami robi sieczkę. A już szczególnie jak ktoś do ciebie dzwoni. Pozdrawiam.
Grzybu
Dodano:2009-02-10
tam sa anteny - na bezmiechu jak chlopaki lataja kolo anten (na wiezy) to im giepsy swiruja na maxa - same zygzaki wychodza. zauwzylem ze tak dzieje sie tylko w nowych, stare giepsy sa jakos odporniejsze.
payonk
Dodano:2009-02-10
Opcja przyciągania do drogi raczej nie ma nic wspólnego z prędkościami - miałem włączoną raz tą opcję "Przyciągaj do drogi" i track wyglądał nieco dziwnie (kwadratowo) ale nie miało to wpływu na prędkość czy inne parametry. To raczej utrata widzenia satelitów - trzeba poszukać takich przypadków na polskim forum GPS - GARNIAKmoże ktoś miał podobne zdarzenie.
grigorij
Dodano:2009-02-09
Może coś w tym jest co piszesz Michał. Oba przypadki miałem na Działach, a więc przy samej drodze i przynajmniej raz miałem włączoną opcję nawiguj po drogach. Skorzystam z oferty Grześka i wgram oprogramowanie jeszcze raz. Może to poskutkuje. Dzięki.
Tomek
Dodano:2009-02-09
A nie masz czasami włączonego "przyciągania do drogi"? Gdy znajdujesz się blisko drogi gps przyciąga do niej punkty, to może powodować takie dziwne prędkości.
Misiek W.
Dodano:2009-02-09
kilka razy zdarzyło mi się coś takiego na eTrexie Legendzie. GPS przestał widzieć satelity, w tym czasie przeleciałem jakąś tam odległość, a że urządzenie głupie to po ponownym złapaniu sygnału obliczyło średnią prędkość jaką wówczas przebyłem (w bardzo krótkim czasie) – wyszło też koło 100km/h
payonk
Dodano:2009-02-09
Dziwna sprawa - wpadnij to wrzucimy mu oprogramowanie.
grigorij
Dodano:2009-02-09
Wszelkie prawa zastrzeone. Materiay prezentowane w serwisie s wasnoci Teamu "Born to Fly".
Kopiowanie materiaw bez zezwolenia zabronione.
statystyka