Logowanie   ?> /td>
Rzeszowski Team Paralotniowy 

Zapytasz zapewne czemu "Born to Fly" ?
Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Każdy z nas zapytany o to samo odpowie Ci co innego ...
ale na pewno zrozumiesz jedno, ... że nie umiemy już inaczej. Nie umiemy NIE LATAĆ

W serwisie
HOME
Team i okolice
Piloci i Sympatycy
Galeria
Opisy wyjazdów i imprez
Miejsca do latania
Plikownia
Kontakt
Nasz dorobek
Nasz dorobek w OLC w 2008
Nasz dorobek w OLC w 2009
Nasz dorobek w OLC w 2010
Nasz dorobek w OLC w 2011
LiveTracks

Borny !OpenFly

Karpaty


Forum PG
Planowanie wyjazdów
Gdzie latać ?
Let's talk about ...
On-line Czat BTF ...
Żony i kochanki :)
Giełda sprzętu
... know how
... co nieco o sprzęcie
Forum PPG
Planowanie latania PPG
Let's talk about ...PPG
Godne polecenia
Znajomi w Sieci
Filmy
Szkoły paralotniowe
Serwisy pogodowe
...inne linki
xcc.paragliging.pl
XContest - punktacja dzienna

KSIĘGA GO¦CI
Polecane
Niviuk
Advance
SOL Paragliders
Ozone
UP

 Lista sprawozdań z wyjazdów TEAMowych:
Rozwinięcie wątku:
15.04.2009 Cergowa rekordowy przelot i niemiłe zakończenie

Jest to mój pierwszy opis jako członek TEAMU nie będę opisywał przelotu [ Link do przelotu ] , tylko opisze co się zdarzyło po wylądowaniu.Tuż przed lądowaniem na największej łące w okolicy zauważyłem, że podbiega do mnie zgraja ok 30-40 dzieciaków , myśląc że przyjdą się poprzyglądać zacząłem się powoli szpeić .Jednak jak zobaczyłem ze w rękach maja łopaty wycelowane jak włócznie w moją stronę dotarło do mnie ,że nie mają pokojowych zamiarów .Nie myśląc długo zwinąłem Ajoska w kalafior i zacząłem uciekać do drogi.Krzycząca banda dzieciaków okrążyła mnie i zaczęła rozdzierać po kawałku ,to ktoś otwiera plecak inny wali łopatą w glajta inny dobiera się do kokpitu a jeszcze ktoś próbuje zdjąć mi okulary.Ci którzy nie mieli łopat zębami starali podzielić Ajoska na kawałki.Wtedy postanowiłem odpiąć paralotnie i szybko ratować resztę szpeju i dalej uciekac w strone drogi gdzie będę czuł się bezpieczny.Grupa rozszalałych "besti" podzieliła się na dzielących Ajosem a reszta pobiegła za mną rzucając kamieniami i łopatami. Tak jak podejrzewałem przy drodze odpuścili, jeszcze przez chwile popatrzyłem jak na łące Ajos wije się z bólu i ruszyłem drogą próbując łapać okazje.Kilkaset metrów dalej stal na poboczu bardzo miły Słowak który widział zdarzenie i postanowił mi pomóc.Zadzwonił po swojego Kamarata i poprosił go aby zawiózł mnie do głównej drogi na spotkanie z Witkiem który już jechał z Mariuszem i Michałem. Jak się dziś dowiedziałem to nie pierwsza taka sytuacja,ze na Słowacji lądujący padak jest traktowany jako demon którego trzeba unicestwić :)
slawek


Dodano: 2009-04-16

Jestem już w posiadaniu nowego skrzydła wybór padł na SOL Synergy2.Jeszcze raz chciałem podziękować wszystkim którzy mi pomogli, do zobaczenia w powietrzu :)
slawek
Dodano:2009-05-01
Koledzy Wasze wsparcie na pewno pozwoli mi szybciej wzbić się z Wami w powietrze, serdecznie dziękuje i pozdrawiam
slawek
Dodano:2009-04-17
W związku z zaistniałym przykrym zdarzeniem związanym z lądowaniem Sławka na Słowacji i zniszczeniu przez (trudno trafnie dobrać słowo) barbarzyńców jego paralotni, Team wyszedł z propozycją wsparcia Kolegi w zakupie niezbędnego sprzętu.
Wsparcie ma mieć formę finansowych złożoną z dobrowolnych wpłat na konto Sławka (podanie poniżej). Mile widziane również propozycje od dealćrów paralotniowych oraz handlujących sprzętem.
Wpłaty (przelewy) proszę opatrzyć hasłem: "Glajt"

Guzek Sławomir
36 1940 1076 5325 5411 0000 0000
Team


Dodano:2009-04-17
oczywiście Cyganie z pobliskiego taboru a w okolicy żywej duszy
slawek
Dodano:2009-04-16
Cześć! Czemu nie piszesz co to za dzieciska? Czy to byli Słowacy czy Cyganie? Ci co zniszczyli ci glajta nie mieli skrupułów, więc napisz kto to był. Orlik
Orlik
Dodano:2009-04-16
Nie wybaczę Ci tego stary... :)
Pit
Dodano:2009-04-16
"WEJ¦CIE SMOKA" - to określenie najlepiej pasuje do Twojego przyłączenia się do naszego team-u. Piękny przelot. Duża prędkość, pięć konkretnych kominów i sinusoidalny wykres z GPS 1.000m n.p.m. do 1.800m n.p.m., wskazuje że nie było łatwo. Szkoda tylko wysłużonego Ajosa, ale to przede wszystkim pilot lata. A może właśnie był już czas na zmianę skrzydła. ..... Zacofani bandyci z tych Cyganów. I jak tu człowiek ma ich traktować po ludzku. Na szczęście u nas występują tylko śladowe ilości tego gatunku, ale na Słowacji jest ich około 20% społeczeństwa. ..... Dobrze, że jesteś cały, a kask jak widać przydaje się nawet po wylądowaniu. Na XCC dopisz się do klubu BTF i do następnego wyjazdu. Gratulacje.
Tomek
Dodano:2009-04-16
Przykre. Oczywiście serdecznie gratuluję Sławku naprawdę fantastycznego przelotu, szkoda tylko, że musiał być okupiony taką traumą.
Witam w Teamie - tak przy okazji :)
Arek
Dodano:2009-04-16
gratuluję przelotu i witam w Teamie. Piękne wejście. Szkoda że taki koniec przyszedł na Ajosa. Aż mi się scyzoryk w kieszeni otwiera.
Już mówiłem, PPG + napalm
Piach
Dodano:2009-04-16
Myślę że powinniśmy rozdmuchać sprawę na policji, ambasadzie i w mediach oraz powiadomić słowacką Asocjację do której należymy jako piloci. Co było by gdyby sztychówki wymierzone były w twoje gardło Sławku - nie można tej sprawy bagatelizowac i zostawić bez echa. Jestem skłonny pomóc na ile będę mógł, ale to od Ciebie zależy czy możemy nadać rozgłos temu zdarzeniu ?
grigorij
Dodano:2009-04-16
Wszelkie prawa zastrzeone. Materiay prezentowane w serwisie s wasnoci Teamu "Born to Fly".
Kopiowanie materiaw bez zezwolenia zabronione.
statystyka