Logowanie   ?> /td>
Rzeszowski Team Paralotniowy 

Zapytasz zapewne czemu "Born to Fly" ?
Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Każdy z nas zapytany o to samo odpowie Ci co innego ...
ale na pewno zrozumiesz jedno, ... że nie umiemy już inaczej. Nie umiemy NIE LATAĆ

W serwisie
HOME
Team i okolice
Piloci i Sympatycy
Galeria
Opisy wyjazdów i imprez
Miejsca do latania
Plikownia
Kontakt
Nasz dorobek
Nasz dorobek w OLC w 2008
Nasz dorobek w OLC w 2009
Nasz dorobek w OLC w 2010
Nasz dorobek w OLC w 2011
LiveTracks

Borny !OpenFly

Karpaty


Forum PG
Planowanie wyjazdów
Gdzie latać ?
Let's talk about ...
On-line Czat BTF ...
Żony i kochanki :)
Giełda sprzętu
... know how
... co nieco o sprzęcie
Forum PPG
Planowanie latania PPG
Let's talk about ...PPG
Godne polecenia
Znajomi w Sieci
Filmy
Szkoły paralotniowe
Serwisy pogodowe
...inne linki
xcc.paragliging.pl
XContest - punktacja dzienna

KSIĘGA GO¦CI
Polecane
Niviuk
Advance
SOL Paragliders
Ozone
UP

 Lista sprawozdań z wyjazdów TEAMowych:
Rozwinięcie wątku:
Cergowa - zaklinanie waruna

Po raz kolejny przetestowaliśmy organizmem warunki niezbędne do latania na Cergowej.
Wnioski:
1.Jeżeli nie ma kierunku powiedzmy w zakresie 0 do 50 stopni nie ma się co łudzić, że uda się coś sensownego zrobić. Dziś wiało z zachodu i choć było chwilami dość mocno i termika układała nawet czasem wiatr prawie prostopadle do górki to niestety polatać się nie dało. Zamiast noszenia torbiło a nic z tego nie wynikało. Na wysokości nieco powyżej startu stałem prawie w miejscu, pod nogami widząc targane wiatrem wierzchołki drzew a zamiast noszenia tylko buczenie waria. O ile jeszcze można było wystartować wyczekując na odpowiedni moment to później było już tylko gorzej. Ja walczyłem kilkanaście minut nim kolejne duszenie nie spłukalo mnie do gleby. Misiek powalczył kilka minut i stwierdził że do Budapesztu polecimy innym razem :). W sumie najdłużej walczył Amigo ale odruch wymiotny sprowadził go również na ziemię :)
2. Siatka którą rozłożyliśmy nie zdała egzaminu - jest tak śliska, że skrzydło nie było w stanie utrzymać się nawet na kilku spinaczach. Przełożyliśmy ją niżej, tak że leżą na niej linki i teraz jest OK. 3. Rękaw założony na czubku jodły na startowisku - REWELACJA!!! pokazuje to co naprawdę dzieje się przy stoku a nie to co wieje w przecince i co pokazuje wstążka.
4. Schody - rewelacja, szkoda że nie do końca.
5. Kosz na śmiecie - pomyłka - już jest zawalony i nie wierze że ktoś to zniesie na dół. Lepiej niech każdy zabiera swoje śmiecie sam.
A na koniec - nie ma się co napinać jak warun niepewny - ci co zostali w robocie dobrze zrobili. A może to tylko wina, że dziś trzynasty :)
W@cek


Dodano: 2009-05-13

Koledzy, którzy przyjechali z "Pećkiem" dali radę. Co prawda nie mam pojęcia jak "wykonawca usługi" wspiął się na drzewko, ale drugiego rękawa , który z sobą przywiozłem nie chciał już w tym dniu montować.
Relax
Dodano:2009-05-15
Napinka była, to fakt. Im dłuższa przerwa, tym bardziej się chce - to taka ludzka słabość. Na szczęście jutro też jest dzień. ___________ Już od tygodnia w mojej piwnicy leży przygotowany do zamocowania na czubku drzewa wskaźnik wiatru. Skoro ktoś mnie uprzedził montując rękaw, to wielkie dzięki, bo nie miałem pojęcia jak wspiąć się na kilkunastometrowy świerk.
Tomek
Dodano:2009-05-14
Moja stacja meteo pod Cergową się sprawdziła i dość często się sprawdza. Dobrze że wiatraki w Łękach Dukielskich są widoczne przez okno. One powiedzą co nieco o wiaterku.
parafik
Dodano:2009-05-14
Wszelkie prawa zastrzeone. Materiay prezentowane w serwisie s wasnoci Teamu "Born to Fly".
Kopiowanie materiaw bez zezwolenia zabronione.
statystyka