Logowanie   ?> /td>
Rzeszowski Team Paralotniowy 

Zapytasz zapewne czemu "Born to Fly" ?
Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Każdy z nas zapytany o to samo odpowie Ci co innego ...
ale na pewno zrozumiesz jedno, ... że nie umiemy już inaczej. Nie umiemy NIE LATAĆ

W serwisie
HOME
Team i okolice
Piloci i Sympatycy
Galeria
Opisy wyjazdów i imprez
Miejsca do latania
Plikownia
Kontakt
Nasz dorobek
Nasz dorobek w OLC w 2008
Nasz dorobek w OLC w 2009
Nasz dorobek w OLC w 2010
Nasz dorobek w OLC w 2011
LiveTracks

Borny !OpenFly

Karpaty


Forum PG
Planowanie wyjazdów
Gdzie latać ?
Let's talk about ...
On-line Czat BTF ...
Żony i kochanki :)
Giełda sprzętu
... know how
... co nieco o sprzęcie
Forum PPG
Planowanie latania PPG
Let's talk about ...PPG
Godne polecenia
Znajomi w Sieci
Filmy
Szkoły paralotniowe
Serwisy pogodowe
...inne linki
xcc.paragliging.pl
XContest - punktacja dzienna

KSIĘGA GO¦CI
Polecane
Niviuk
Advance
SOL Paragliders
Ozone
UP

 Lista sprawozdań z wyjazdów TEAMowych:
Rozwinięcie wątku:
20 XI 2010r. Slubica – Pięknie, ale za krótko

W niedzielę Slubicę opanowali żądni wzlotów Polacy, którzy nie zapadli jeszcze w zimowy sen. Spośród ok. 30 pilotów na palcach jednej ręki policzyć można było Słowaków. Bracia V. z bananem na twarzach sprawnie wyjechali na górkę 3 razy. Jak to po przejściu jesiennego frontu bywa dolina spowita była mgłą.

 

Upojeni pięknem przyrody przygotowujemy sprzęt.

 

 

Czas płynie, a sytuacja nie poprawia się. Na południowo-zachodniej stronie ptaki zaczynają kręcić delikatne noszenia wspomagając się jednak przy tym skrzydłami, ale nadal nie widać gruntu. Dopiero po blisko 2 godzinach od przyjazdu zaczyna się przejaśniać i jako pierwszy decyduje się wystartować Kuba. Na słabszych skrzydłach nikt nie utrzymałby się w powietrzu w tych warunkach.

Nagle mgła ustępuje i zaczyna się ruch na startowisku. Kilku pilotów startuje zanim na Slubicę wchodzi potężna mgła. Szpei się Paweł z Iwoną, którzy czekają na otwarcie okna startowego. Z Wackiem wypuszczamy ich jak tylko się przeciera. Na szczęście odbywa się to dość sprawnie i sami - chyba jako ostatnia dwójka - wzbijamy się w powietrze. Jak się później okazuje, z powodu warunków, na górze uziemiona została grupa pilotów. 

Latamy na granicy mgły przechodzącej w chmurę, która zasłania pasmo Braniska pozostawiając widocznym jedynie – co nam wystarcza - startowisko i lądowisko. Kręcąc komin pół okrążenia jest się w chmurze, a pół poza nią. Widoki mamy nieziemskie.

 

 

Zaabsorbowany krajobrazem nawet się nie zorientowałem, że wiatr zmienił kierunek. Nadlatuję nad wioskę chcąc załapać się pod budującą się chmurkę, ale jestem już dość nisko i wracam w kierunku parkingu. Zaskakuje mnie stałe ponad 2m/s duszenie, które sprawia, że do dolotu na oficjalne lądowisko brakuje mi kilku metrów i wpakowuję się komuś do ogródka babrając się w glinie jak dziecko.


Tomek
Dodano: 2010-11-21

Musiało być super.Zazdroszczę Wam...
Pilotka.
Dodano:2010-11-29
Jeszcze takich widoków nie podziwiałam.. :) dziękuje Wackowi i Tomkowi za wsparcie, nawigację oraz cenne uwagi:)  Bez zapasu , wario ale bardzo szczęsliwa :) To najwyższa jak dotąd gora i  najdłuzszy jak dotąd lot  !!! jestem bardzo zadowolona, że zdecydowałam się na wyjazd.
iwona
Dodano:2010-11-22
Dla mnie ten wyjazd był niesamowity. Udany lot, udane pokręcenie się to tu to tam..oraz na prawdę przepiękne widoki i ze startowiska jak i w trakcie lotu..Również podziękowania dla chłopaków z Bornów za super towarzystwo jak i cenne uwagi i wskazówki :) Pozdrawiam
Matka
Dodano:2010-11-21
Latanie może i nie było za długie ale widok chmur pod nogami, które nz południe od Braniska, rozciągały się do granic horyzontu - niesamowity. Fascynujące również było wykręcanie się obok wału chmur i wychodzenie ponad niego - chyba pierwszy raz miałem taką zabawę. Co chwilę ktoś niknął w chmurze by za moment równie nieoczekiwanie z niej wypaść, więc oczy trzeba było mieć dookoła głowy. Fajnie chłopaki, że namówiliście mnie na ten wyjazd bo mimi iż czasowo "szału nie było" to jednak chyba każdy wrócił zadowolony.
W@cek
Dodano:2010-11-21
Wszelkie prawa zastrzeone. Materiay prezentowane w serwisie s wasnoci Teamu "Born to Fly".
Kopiowanie materiaw bez zezwolenia zabronione.
statystyka