Logowanie   ?> /td>
Rzeszowski Team Paralotniowy 

Zapytasz zapewne czemu "Born to Fly" ?
Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Każdy z nas zapytany o to samo odpowie Ci co innego ...
ale na pewno zrozumiesz jedno, ... że nie umiemy już inaczej. Nie umiemy NIE LATAĆ

W serwisie
HOME
Team i okolice
Piloci i Sympatycy
Galeria
Opisy wyjazdów i imprez
Miejsca do latania
Plikownia
Kontakt
Nasz dorobek
Nasz dorobek w OLC w 2008
Nasz dorobek w OLC w 2009
Nasz dorobek w OLC w 2010
Nasz dorobek w OLC w 2011
LiveTracks

Borny !OpenFly

Karpaty


Forum PG
Planowanie wyjazdów
Gdzie latać ?
Let's talk about ...
On-line Czat BTF ...
Żony i kochanki :)
Giełda sprzętu
... know how
... co nieco o sprzęcie
Forum PPG
Planowanie latania PPG
Let's talk about ...PPG
Godne polecenia
Znajomi w Sieci
Filmy
Szkoły paralotniowe
Serwisy pogodowe
...inne linki
xcc.paragliging.pl
XContest - punktacja dzienna

KSIĘGA GO¦CI
Polecane
Niviuk
Advance
SOL Paragliders
Ozone
UP

 Lista sprawozdań z wyjazdów TEAMowych:
Rozwinięcie wątku:
Javorovy - Czechy

Niezwykłe miejsce z wielu względów. Przede wszystkim jest to góra blisko, bo ok. 20 km polskiej granicy więc stanowi ciekawy cel wypraw. Szerzej o walorach góry napisał już Grzesiek [tutaj]
Niestety od nas z Rzeszowa jest do celu ok. 280 km, co czyni miejsce raczej celem kilkudniowych wypraw niż jednodniowych wypadów.
Góra ma duży potencjał lotny bo i można polatać na żaglu a i temika tutaj ciekawie pracuje. Wyjazd na startowisko zapewnia, co prawda mało wygodny ale zawsze, wyciąg jednokrzesełkowy, który po ok. 20 min. wywozi pasażerów na górną stację. Tam czeka jeszcze ok 7 min. podejścia do miejsca startów. Startowisko jest dość szerokim i długim stokiem narciarskim otoczonym po bokach lasem. Las nie stanowi zagrożenia dla startujących ale przy pewnych odchyłkach wiatru od nominalnego na ten szczyt trzeba liczyć się z możliwością klapy po starcie (już sprawdzone z autosji). Lądowisko dość rozległe niestety nieco wymagające z powodu linii wysokiego napięcia oraz linii niższych napięć niemal wokoło całego terenu. Czescy instruktorzy szkolą tam jednak swoich kursantów więc strach o lądowanie jest raczej przejściowy i dotyczy tylko pierwszego przyziemienia. Później obawy o wynik lądowania znikają.
Na górę można wyjechać samochodem asfaltowaną drogą. Na szczycie znajduje się schronisko, w którym można, oczywiście po wcześniejszej rezerwacji, wynająć pokój. Obsługa, słabo bo słabo, ale mówi po polsku. Warunki jak w schonisku: pokoje całkiem czyste, niestety piętrowe łóżka wykluczają ... no, więc preferowane wyjazdy czysto nastawione na latanie. W schronisku jest restauracja w której, co ciekawe, do późnych godzin wieczornych można zamówić coś ciepłego do jedzenia w całkiem przystępnej cenie. Atutem schroniska jest też to że leży w bezpośredniej bliskości startowiska więc rano można bez problemu sprawdzić warunki pogodowe na stoku. Wieczorem ostatnim kursem kolejki krzesełkowej wyjechać o 17-tej i rozkoszować się piwkiem i widokami, które po zmroku zapierają dech w piersiach. Nie wierzycie ? Sprawdźcie w galerii.
Ogólnie rzecz ujmując warto odwiedzić Javorovy choć raz.
Arek


Dodano: 2007-09-12

Wszelkie prawa zastrzeone. Materiay prezentowane w serwisie s wasnoci Teamu "Born to Fly".
Kopiowanie materiaw bez zezwolenia zabronione.
statystyka