Logowanie   ?> /td>
Rzeszowski Team Paralotniowy 

Zapytasz zapewne czemu "Born to Fly" ?
Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Każdy z nas zapytany o to samo odpowie Ci co innego ...
ale na pewno zrozumiesz jedno, ... że nie umiemy już inaczej. Nie umiemy NIE LATAĆ

W serwisie
HOME
Team i okolice
Piloci i Sympatycy
Galeria
Opisy wyjazdów i imprez
Miejsca do latania
Plikownia
Kontakt
Nasz dorobek
Nasz dorobek w OLC w 2008
Nasz dorobek w OLC w 2009
Nasz dorobek w OLC w 2010
Nasz dorobek w OLC w 2011
LiveTracks

Borny !OpenFly

Karpaty


Forum PG
Planowanie wyjazdów
Gdzie latać ?
Let's talk about ...
On-line Czat BTF ...
Żony i kochanki :)
Giełda sprzętu
... know how
... co nieco o sprzęcie
Forum PPG
Planowanie latania PPG
Let's talk about ...PPG
Godne polecenia
Znajomi w Sieci
Filmy
Szkoły paralotniowe
Serwisy pogodowe
...inne linki
xcc.paragliging.pl
XContest - punktacja dzienna

KSIĘGA GO¦CI
Polecane
Niviuk
Advance
SOL Paragliders
Ozone
UP

 Lista sprawozdań z wyjazdów TEAMowych:
Rozwinięcie wątku:
16 IX 2007r. Slubica - determinacja i cierpliwość zostały nagrodzone

Prognozy pogody nie zapowiadały rewelacyjnych warunków na niedzielne latanie - do 15.00 zachmurzenie i słaby wiatr. Chęci, optymizm, a co najważniejsze możliwość skorzystania z Vitary i kierowcy (podziękowania dla Stanisława K.), skłoniły nas do udania się na Slubicę. Przewidywania ICM-u sprawdziły się niemalże w 100%. Od 10.00 zrobiłem cztery 10-20 minutowe zloty, aż wreszcie niebo zaczęło się przejaśniać. W godzinach popołudniowych – jak to często bywa na tej górce – na startowisku wiatr zaczął kręcić, a nawet wiać z południa (zgodnie z ICM), co utrudniało start. Jeden z kolegów doznał urazu nogi, ktoś inny popsuł start, co spowodowało, że kilku glajciarzy odpuściło sobie latanie. Arek, Zbyszek, Witek i ja przeczekaliśmy do 17.00 i wystartowaliśmy. Warunki były rewelacyjne – wzdłuż całej górki delikatny żagiel i permanentne niewielkie, ale stabilne noszenia. Był czas na zrobienie zdjęć, nagrywanie filmów, wypróbowanie zachowań skrzydła. Można tak było latać do zachodu słońca. Korzystałem z takich warunków, a Arek, Zbyszek i Witek polecieli na północ. Pokręciłem się nad granią 20 minut i zdecydowałem się na przelot za nimi. Bezstresowo leciałem wzdłuż szczytu podziwiając okolicę. Po 13 minutach byłem 7 km od miejsca startu w Pocanovcach – jak na Vox-a to niezły wynik (średnia prędkość 32km/h). Dla mnie było to ciekawe przeżycie - i mam nadzieję – wstęp do dalszych przelotów. W tej sytuacji wyjazd zaliczyłem do udanych i z niecierpliwością czekam na następne, oby co najmniej równie ciekawe i dostarczające nowych wrażeń.
Fotki
Tomek


Dodano: 2007-09-14

Cieszę się chłopaki, że w końcu udało się wam polatać - oby więcej przelotów niż zlotów.
Grzegorz W.
Dodano:2007-09-17
Tomek w zasadzie opisał wyjazd ale pozwolę sobie dodać kilka słów. Slubica wczesnojesienną porą potrafi zadziwić. Kilka 15-20 minutowych żagielków zakończonych klasycznym wyłączeniem prądu i lądowanie zaostrzyło tylko apetyt przed tym co można by określić jako powietrzne rodeo. Słoneczko po południu szybko nagrzało powietrze i w krótkim czasie dało się odczuć dość turbulentne warunki. Wertepy w powietrzu nie pozwalały na chwilę wytchnienia. Mocne i wąskie noszenia po prostu zadziwiały nie mówiąc nic o startach. Te z kolei można by określić stwierdzeniem "lekkopółśmieszne". Niestety nie dla wszystkich. Złamana noga Jacka jest tego najlepszym przykładem. Przerabialiśmy klapy na starcie (Arek), start z wingoverami (Sylwia), na szczęście niegroźne bliskie zapoznanie się ze florą leśną slubicy (Zbyszek) itp.
Na deser niemal maślane latanie w wygrzanym powietrzu slubickiego zbocza w doborowym towarzystwie Zbyszka, Tomka i Witka z panoramą ośnieżonych Tatr, Hradu w oddali i ciepłego wieczornego słońca. Wszystko to zakończone 8 km od startowiska na pastwisku za wsią.
Po prostu bajka.
Wyjazd można zliczyć do udanych. Oby więcej takich.
Arek
Dodano:2007-09-17
Wszelkie prawa zastrzeone. Materiay prezentowane w serwisie s wasnoci Teamu "Born to Fly".
Kopiowanie materiaw bez zezwolenia zabronione.
statystyka