Logowanie   ?> /td>
Rzeszowski Team Paralotniowy 

Zapytasz zapewne czemu "Born to Fly" ?
Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Każdy z nas zapytany o to samo odpowie Ci co innego ...
ale na pewno zrozumiesz jedno, ... że nie umiemy już inaczej. Nie umiemy NIE LATAĆ

W serwisie
HOME
Team i okolice
Piloci i Sympatycy
Galeria
Opisy wyjazdów i imprez
Miejsca do latania
Plikownia
Kontakt
Nasz dorobek
Nasz dorobek w OLC w 2008
Nasz dorobek w OLC w 2009
Nasz dorobek w OLC w 2010
Nasz dorobek w OLC w 2011
LiveTracks

Borny !OpenFly

Karpaty


Forum PG
Planowanie wyjazdów
Gdzie latać ?
Let's talk about ...
On-line Czat BTF ...
Żony i kochanki :)
Giełda sprzętu
... know how
... co nieco o sprzęcie
Forum PPG
Planowanie latania PPG
Let's talk about ...PPG
Godne polecenia
Znajomi w Sieci
Filmy
Szkoły paralotniowe
Serwisy pogodowe
...inne linki
xcc.paragliging.pl
XContest - punktacja dzienna

KSIĘGA GO¦CI
Polecane
Niviuk
Advance
SOL Paragliders
Ozone
UP

 Lista sprawozdań z wyjazdów TEAMowych:
Rozwinięcie wątku:
Slubica SK 03.11.2007 - żagiel i termika !!!

Wyjazd na Slubicę nie zapowiadał się najlepiej, pochmurne niebo od kilku dni nie zapowiadało nic oprócz kilku zlotów z podtrzymaniem. Wyjazd o 6:30 w składzie Zbyszek K., Piotr G., Witek R., Witek L., Mariusz, i Ja, na miejscu byliśmy około 10 godziny, na startowisku wiatr prosto w stok z siłą 4-5m/s wzrastając momentami do 7-8m/s. Wszyscy wystartowaliśmy i latanie do woli o ile ktoś nie oddalił się od grani za daleko, ciężko było się wyskrobać z powrotem na górę - co niektórzy spadli na lądowisko, na szczęście samochód Vyparinów kursował za niewielką opłatą. Po niecałej godzinie zaroiło się od skrzydeł (około 20 glajtów). W powietrzu było dość zimno - 5 st.C wystarczyło żeby zmarznąć, tak więc po 1,5h lotu wykonaliśmy ze Zbyszkiem Top Landing na łące obok krzyża. Po zagrzaniu rąk i posileniu sie kilkoma kanapkami znowu w powietrze tym razem termika dawała znać o sobie - lataliśmy na odcinku 4,4 km po prawie całej Grani Braniska na wysokości do 100 m.Przy takich warunkach można było "nauczyć się góry" odnajdywać żleby i dysze w których można przetrwać w czasie słabszych podmuchów. Chwilami udawało się nawet zakręcić kilka zwitek w kominie co niosło za sobą przygody - klapa 50%, można by rzec z krawatem bo skrzydło zaczepiło się o linki A i trzepałem ją prawie 5 sekund, tylko i wyłącznie z mojej winy - przestroga "Nie kręci się komina z wciśniętym speedem". Po zachodzie słońca zrobiła się poduszka przytrzymująca wszystkich na sporej wysokości, w tym momencie pożałowałem tego, że musiałem zjechać Vitarką na lądowisko. Będący w powietrzu piloci aby zlecieć na lądowisko musieli się nieźle gimnastykować - widzieliśmy klapy, b-sztale, spiralki, ving-overy i speedy ciskane do oporu. Dzień zakończony pomyślnie i utrwalony na filmach i zdjęciach które będą niebawem w Galerii.
Aby więcej termiki jesienią - pozdrawiam Grigorij

Galeria | Film
XCC
grigorij


Dodano: 2007-11-05

jeszcze kilka fotek od Andrzeja z tandemu tutaj: http://picasaweb.google.com/Piachzwir/20071103_Slubica
Piach
Dodano:2007-11-07
Jak widać do latania potrzebne jest też szczęście. Nie często udaje się trafić na warunki pozwalające unosić się w powietrzu przez pół dnia. Żałuję, że nie mogłem z Wami pojechać tym razem i będę musiał czekać miesiącami na taaa...ki wyjazd. Przez piątek, sobotę i niedzielę czułem się jak balon, z którego uszło powietrze. Ale jak mówi przysłowie ludowe: "Co się odwlecze to nie uciecze.", a więc czekam na swoją szansę i podziwiam Wasze dokonania.
Tomek
Dodano:2007-11-05
Więcej termiki jesienią i zimą!! Po prawie 2 miesięczynym poście wreszcie udało się zalatać. Niestety nie na wyczekiwanym i nieco opóźnionym synergy3 ale i tak było super. Parcie na latanie było tak wielkie, że nie doczekałem się na transport i na Słubicę udałem się pieszo :). Wielkie dzięki dla Petera i Stefana za wypożyczenie skrzydła. Grzesiek czekamy na fotki.
Piach
Dodano:2007-11-05
Farciarze ... i tyle !
Arek
Dodano:2007-11-05
Wszelkie prawa zastrzeone. Materiay prezentowane w serwisie s wasnoci Teamu "Born to Fly".
Kopiowanie materiaw bez zezwolenia zabronione.
statystyka