Logowanie   ?> /td>
Rzeszowski Team Paralotniowy 

Zapytasz zapewne czemu "Born to Fly" ?
Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Każdy z nas zapytany o to samo odpowie Ci co innego ...
ale na pewno zrozumiesz jedno, ... że nie umiemy już inaczej. Nie umiemy NIE LATAĆ

W serwisie
HOME
Team i okolice
Piloci i Sympatycy
Galeria
Opisy wyjazdów i imprez
Miejsca do latania
Plikownia
Kontakt
Nasz dorobek
Nasz dorobek w OLC w 2008
Nasz dorobek w OLC w 2009
Nasz dorobek w OLC w 2010
Nasz dorobek w OLC w 2011
LiveTracks

Borny !OpenFly

Karpaty


Forum PG
Planowanie wyjazdów
Gdzie latać ?
Let's talk about ...
On-line Czat BTF ...
Żony i kochanki :)
Giełda sprzętu
... know how
... co nieco o sprzęcie
Forum PPG
Planowanie latania PPG
Let's talk about ...PPG
Godne polecenia
Znajomi w Sieci
Filmy
Szkoły paralotniowe
Serwisy pogodowe
...inne linki
xcc.paragliging.pl
XContest - punktacja dzienna

KSIĘGA GO¦CI
Polecane
Niviuk
Advance
SOL Paragliders
Ozone
UP

 Lista sprawozdań z wyjazdów TEAMowych:
Rozwinięcie wątku:
Termiczna Cergowa 10.02.2008

Pragnę podzielić się niedzielnym lataniem nad termiczną Cergową.
Początek wyjazdu nie zapowiadał się rewelacyjnie z uwagi na niebo w całości pokryte chmurami. Zajechaliśmy pod remizę w składzie: Piotr, Sławek i ja - tam lekki posiłek i w drogę. Po męczącym wyjściu na szczyt okazało się, że nie jest wcale tak źle. Pomimo, że na dole wiało ze wschodu to na górze wiatr dmuchał prosto w startowisko. Pierwszy po wyczekaniu na chwilę ciszy (stały wiatr 3m/s) odpalił Piotr i po kilkudziesięciu sekundach miał przewyższenie - potem ja bez najmniejszych problemów wyskrobałem się nad szczyt. Nad granią jazda tam i z powrotem; czuć było przechodzące kominy które po zakręceniu znosiły na zawietrzną. Pozostawało esować do grani i chwytać co było - a czasami było i 4 meterki.
Na wysokości 400 m nad start zasysały chmury, którym nie tak łatwo było uciec - kilka razy schodziłem na speedzie i klapach. Trochę turbulencji pod chmurką podnosiło adrenalinę co z kolei wywoływało rozgrzanie organizmu.
Po przyssaniu się do podstawy na połówce speeda i odpowiedniej pracy sterówkami miałem na przemian 0 i + 1 do góry - można było dolecieć do wioski i wrócić.
Ostro walczyłem z przeszywającym zimnem (-4st. na wario). Mimo rękawic z windstopperem i późniejszej zmiany na "narciary" nie mogłem rozgrzać dłoni, jedynym ratunkiem było schowanie rąk za kokpit i ostra praca palcami aby uzyskać trochę ciepła.
Lądowanie na stadionie obok remizy nie obeszło się bez niespodzianek - tuż nad drutami dostałem duszenie 6m w dół, a nad samym boiskiem musiałem założyć klapy aby nie wylądować dosłownie i w przenośni na cmentarzu :).

Reasumując SOL Synergy3 została wreszcie przeleciana - skrzydełko świetnie pokazuje termikę, po wduszeniu belki od razu przyśpiesza, a najlepsze jest to, że nie traci zbyt wiele na speedzie. Wario pokazało 2:20h lotu i 435m nad start - a ręce i nogi były prawie przemarznięte:)

Fotki
XCC
grigorij


Dodano: 2008-02-11

Moja orientacja sexualna jest jak najbardziej hetero :) Synergy, Synergia - z greckiego synergos - pracować wspólnie, współtowarzysz.

Synergia - kooperacja (współpraca) różnych czynników, której efekt jest większy niż suma ich oddzielnego działania.

Synergiczność działań - wspólne działanie dające większe, lepsze efekty; działania uzupełniają się poprzez synchronizacje.

Do zobaczenia
grigorij
Dodano:2008-02-15
Ad. "Reasumując SOL Synergy3 została wreszcie przeleciana" No to pięknie.A Synergy to chłopak czy dziewczyna??? No mam nadzieję ,że jednak dziewczyna, bo inaczej miałbym mieszane myśli o tobie Grzesiu!!! Oczywiście żartuję!!! Pozdrw i do zobaczenia w sobotę. Relax
Relax
Dodano:2008-02-15
Wypada tylko pogratulować przygody :)
Arek
Dodano:2008-02-11
Wszelkie prawa zastrzeone. Materiay prezentowane w serwisie s wasnoci Teamu "Born to Fly".
Kopiowanie materiaw bez zezwolenia zabronione.
statystyka