Logowanie   ?> /td>
Rzeszowski Team Paralotniowy 

Zapytasz zapewne czemu "Born to Fly" ?
Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Każdy z nas zapytany o to samo odpowie Ci co innego ...
ale na pewno zrozumiesz jedno, ... że nie umiemy już inaczej. Nie umiemy NIE LATAĆ

W serwisie
HOME
Team i okolice
Piloci i Sympatycy
Galeria
Opisy wyjazdów i imprez
Miejsca do latania
Plikownia
Kontakt
Nasz dorobek
Nasz dorobek w OLC w 2008
Nasz dorobek w OLC w 2009
Nasz dorobek w OLC w 2010
Nasz dorobek w OLC w 2011
LiveTracks

Borny !OpenFly

Karpaty


Forum PG
Planowanie wyjazdów
Gdzie latać ?
Let's talk about ...
On-line Czat BTF ...
Żony i kochanki :)
Giełda sprzętu
... know how
... co nieco o sprzęcie
Forum PPG
Planowanie latania PPG
Let's talk about ...PPG
Godne polecenia
Znajomi w Sieci
Filmy
Szkoły paralotniowe
Serwisy pogodowe
...inne linki
xcc.paragliging.pl
XContest - punktacja dzienna

KSIĘGA GO¦CI
Polecane
Niviuk
Advance
SOL Paragliders
Ozone
UP

 Lista sprawozdań z wyjazdów TEAMowych:
Rozwinięcie wątku:
Działy 14.04.2008

Piękny termiczny dzień, kuszące cumulusy tylko trochę za późno przyjechaliśmy. Skład: Zbig, Witek, Piach, i ja - Jako jedyny na przelot zabrał sie Misiek lądując za Dynowem (44 km), reszta bujała się na termicznym żaglu próbując wyszukać mocniejszy komin - bez skutku. Po południu niebo przesłonił tzw: Syf - no i po termice. W każdym razie załapałem niezłego fronta - strzeliło jak z bicza (to mój pierwszy front :)) Powietrze było niestabilne a na dyszach rzucało jak diabli. Kilka fotek w mojej galerii
Filmik
grigorij


Dodano: 2008-04-16

Różnicy prędkości na "trymowej" to raczej wielkiej nie będzie, możemy kiedyś to sprawdzić stając stabil w stabil i zobaczysz ze to czy skrzydło ma 1-2 czy 2 nie ma większej różnicy. Różnica dopiero wyjdzie w locie pod wiatr, po wciśnięciu spida, 1-2 będzie bardziej topić, odbijać się od podmuchów - skrzydło o większym wydłużeniu po prostu poleci lepiej.

W krążeniu nie ma to juz żadnego znaczenia, nawet chyba "żyletą" trudniej sie kręci bo ma większy promień skrętu.

Musimy kiedyś spróbować sobie zrobić takie porównania - czasem faktycznie latamy na tym żaglu bez sensu a wystarczy ustawić się obok i różnice widać już po kilkunastu sek.

Kiedyś z Miśkiem zrobiliśmy sobie taki test i co ciekawe mimo ze mamy takie same skrzydłe (ja M on S) je jestem w środku wagi a on w górnej granicy więc na zdrowy rozum on powinien być szybszy to okazało się ze jest dokładnie odwrotnie. Moje było wyrażnie szybsze co zresztą nie przeszkadza Miśkowi dawać mi w du..pę i w krążeniu i na przeskoku również :)


W@cek
Dodano:2008-04-18

Witek - widać znaczna różnicę w szybkości Twojego i mojego skrzydła zarówno przy zwitkach w kominie jak i locie na wprost - ale jego szczególna zaletą będą przeskoki - te krótkie pod chmurami jak i długie odległościowe. A chyba na tym nam najbardziej zależy - głupie kręcenie nad górką to juz chyba przeszłość ?

To że dostałem Fronta to tylko moja wina zamiast trzymać ręce na sterówkach bawiłem się aparatem, no i dostałem co chciałem - a termika na Działowych dyszach dawała do wiwatu.  


grigorij
Dodano:2008-04-17
Jednak jest różnica pomiędzy skrzydłem dhv-2 a spokojnym 1-2. Spędziłem  wczoraj w powietrzu ok. 2,5 h i wydawało mi się , że jest bardzo spokojnie a jedyne "atrakcje" to jedna klapka i jakiś zwariowany bąbel gdy vario pokazało prawie 8m/s. Dodam tylko , że oprócz nas był jeszcze Witek R. i kilku innych pilotów.

witek
Dodano:2008-04-16
Wszelkie prawa zastrzeone. Materiay prezentowane w serwisie s wasnoci Teamu "Born to Fly".
Kopiowanie materiaw bez zezwolenia zabronione.
statystyka